Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39057 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Hybrydowe radiowozy dla opolskiej policji

Data publikacji: Autor: Policja.pl

Toyota Yaris Hybrid

fot. Policja.pl Policjanci z Opola odebrali hybrydowy radiowóz. To jeden z dwóch takich samochodów, które będą używane przez policjantów na terenie województwa opolskiego.

Zakup w połowie został sfinansowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu, druga połowa środków pochodziła z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Hybrydowe radiowozy wykorzystywane będą na terenie Opola i Nysy.

Przed Komendą Miejską Policji w Opolu odbyło się uroczyste przekazanie nowego policyjnego radiowozu z napędem hybrydowym. Dwa nowoczesne samochody dla policjantów na Opolszczyźnie zostały zakupione w  ramach zadania „Zielone patrole Policji 2016”, finansowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu i Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Ten bezpieczny dla środowiska pojazd trafi również do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Oprócz niskiej emisji dwutlenku węgla, nowe radiowozy charakteryzują się także niewielkim zużyciem paliwa - średnio 3,3 litra na 100 km (dane producenta). Auta wyposażone są w bezstopniową, automatyczną skrzynię, która w połączeniu z systemem odzysku energii elektrycznej podczas hamowania sprawia, że samochód jest przyjazny dla środowiska.

Kluczyki do nowego radiowozu na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Opolu nadkom. Bogdana Piotrowskiego przekazali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w  Opolu insp. Zbigniew Białostocki oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Piotr Soczyński.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • genio (gość)

    Nieźle,widać,że dbają o środowisko.Toyota ma bardzo dobre hybrydy i do tego jest na 10 lat gwarancji.

  • tomek (gość)

    10 lat gwarancja na akumulatory ma toyota to dużo jak na hybrydy. wcale mnie nie dziwi że się zdecydowali na takie auta.

  • Fikol (gość)

    Ja nigdy nie popieram wydatków ze środków publicznych na tego typu rzeczy ale akurat tu muszę pochwalić. Silniki hybrydowe na pewno się zwrócą i posłużą długi czas więc pieniądze nie poszły na marne. Ewentualnie zainwestowałbym w jakąś lepszą markę np. w Volvo :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Yaris zdjęcia

Toyota Yaris dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Yaris opinie

Oceń swoje auto

Toyota Yaris Cena