Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Hybrydowe radiowozy dla policji. Kosztowały prawie 2 mln zł

Data publikacji: Autor: KWP Kraków

Fot. Zespół prasowy KWP w Krakowie 20 nowych radiowozów zasiliło Komendę Miejską Policji w Krakowie. Hybrydowe Toyoty Auris trafiły do prewencji, pomogą w patrolowaniu ulic miasta. Samochody kosztowały 1 milion 860 tysięcy złotych.

Każdą z Tyoty napędza silnik hybrydowy o pojemności 1,8 litra i mocy 136 KM, a na każdy kilometr jazdy emituje tylko 81 gramów dwutlenku węgla. Przy niskich prędkościach auta napędza silnik elektryczny - cichy i przyjazdy dla środowiska. To niezwykle ważne w Krakowie, który zmaga się z problemem dużego zanieczyszczenia powietrza.

Każdy samochód jest wart prawie 93 tysiące złotych. Połowę całkowitej kwoty zakupu radiowozów pokrył Urząd Miasta Krakowa, resztę sfinansowano z ministerialnego Programu Modernizacji Policji na lata 2017-20. Auta trafią na tzw. pierwszą linię, do krakowskich komisariatów i komendy miejskiej. Będą wykorzystywane przez ogniwa patrolowe oraz wydział ruchu drogowego. Posłużą także do zabezpieczeń imprez masowych i obsługi zdarzeń na drogach.

Redakcja poleca:

Ryś 126. tak wygląda nowy Maluch!
Najdroższe modele aut. Przegląd rynku
Nawet 2 lata więzienia za jazdę bez prawa jazdy

- Dziękuję Panu Prezydentowi za zrozumienie naszych potrzeb. Po raz kolejny krakowska policja otrzymuje nowe samochody dzięki finansowemu wsparciu samorządu miasta. Mogę zapewnić,   że radiowozy te będą służyć bezpieczeństwu - powiedział insp. Rafał Leśniak, Komendant Miejski Policji w Krakowie.

Zobacz też: Polska premiera Volvo XC40!

Również prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, wspomniał o bezpieczeństwie. Stwierdził, że dla krakowskiego samorządu było, jest i będzie ono priorytetem, choć nie należy do zadań własnych gminy. Prezydent zwrócił także uwagę, że samochody są ciche, nowoczesne i przyjazne środowisku, co jest  niezmiernie ważne dla mieszkańców.

To nie ostatni w tym roku zakup sprzętu dla krakowskiej policji współfinansowany z samorządowego budżetu. W najbliższych tygodniach komisariaty otrzymają sześć nowych samochodów zakupionych przez rady i zarządy dzielnic.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości