Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Hybrydowy Accord

Data publikacji: Autor: (mp)

 Honda zaprezentowała model Accord z napędem hybrydowym. Samochód już w tym roku pojawi się na rynku amerykańskim.

Do napędu Accorda posłuży benzynowy silniki V6 połączony z elektryczną jednostką napędową. Współpraca silników możliwa jest dzięki zastosowaniu systemu IMA (Integrated Motor Assist). Pozwala on m.in. na ładowanie akumulatorów podczas hamowania. Dba również o racjonalne użytkowanie zgromadzonej energii elektrycznej – potrafi wyłączyć silnik podczas postoju, aby ją zaoszczędzić.

 

Zastosowanie współpracujących ze sobą silników benzynowego i elektrycznego ma przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliwa. Służy temu także mechanizm zarządzania cylindrami VCM (Variable Cylinder Management). W trakcie spokojnej jazdy i hamowania odcina on zasilanie trzech z sześciu cylindrów.

 

Nowy Accord będzie różnił się od swojej wersji z silnikiem spalinowym nie tylko jednostką napędową.   Zmianie ulegnie równiż wygląd auta. Zamontowany zostanie w nim nowy przedni grill oraz spojler . pojazd otrzyma także specjalnie zaprojektowane aluminiowe felgi.

 

Będzie to kolejne auto z napędem hybrydowym przygotowane przez Hondę. Do tej pory zaprezentowane zostały Honda Insight (1999) i Civic (2002).

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości