Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Hybrydowy skuter

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Honda Alternatywne źródła energii są coraz bardziej popularne. Honda zaprezentowała prototyp skutera z napędem hybrydowym.

Alternatywne źródła energii cieszą się w motoryzacji coraz większym powodzeniem. Idąc za trenedem Honda zaprezentowała prototyp skutera z napędem hybrydowym.

 Fot. Honda

Pojazd wyposażony jest  w dwa współpracujące ze sobą silniki: benzynowy o pojemności 50 ccm oraz elektryczny. Ten ostatni umieszczony został w okolicy tylnego koła. Napędza go niklowo-wodorkowa bateria, która doładowywana jest w momencie hamowania skutera oraz po podłączeniu jej do sieci elektrycznej.

 

Podczas spokojnej jazdy skuterem działa tylko jednostka elektryczna. W momencie ruszania i przyspieszania załącza się silnik spalinowy. Aby oszczędzać energię i paliwo w momencie dłuższego postoju oba silniki wyłączają się.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Marcin1982

    No coż nie tylko Honda może się pochwalić skuterem z napędem hybrydowym. Zapraszam do zapoznania się z pierszym polskim skuterem z napędem hybrydowym. www.robocik.wmech.pwr.wroc.pl Skuter został wykonany w ramach pracy dyplomowej przez dwóch studentów Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechanicznego.

  • Marcin1982

    Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej www.skuterhybrydowy.pl

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości