Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Hyundai Accent - dyskretny lifting

Data publikacji: Autor: (w)

 Accent, kompaktowe auto koreańskiego Hyundaia, niedawno przeszedł restyling.

Zmianom poddano przednią i tylną część nadwozia, nieco inaczej niż w poprzednim modelu wygląda także tablica wskaźników. Do wyboru są trzy odmiany nadwoziowe i dwie silnikowe.

Sylwetka Accenta jest niemal taka sama jak
u poprzednika, w oczy rzucają się za to przednie
reflektory w innym kształcie.
Fot. Witold Blady

Najtańszy, trzydrzwiowy Accent napędzany benzynowym silnikiem o pojemności 1,5 l i mocy 90 KM, w wersji wyposażeniowej L kosztuje 37 900 zł. Niezbyt tanio, ale trzeba pamiętać, że auto jest obłożone 35-proc. cłem. W wyposażeniu standardowym znalazły się poduszka gazowa dla kierowcy, regulacja wysokości kierownicy, obrotomierz i asymetrycznie dzielone tylne siedzenie. W sprzedaży jest także wersja wyposażona ponadto we wspomaganie układu kierowniczego, elektrycznie sterowane szyby w przednich drzwiach i elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne. Dopłata wynosi 2000 zł. Za kolejne 3000 zł otrzymamy także klimatyzację. Szkoda że nawet na liście opcji nie ma poduszki dla pasażera, o bocznych airbagach nie wspominając.

Najtańszy Accent z nadwoziem sedan kosztuje 42 900 zł, w standardzie ma już elektrycznie sterowane szyby, klimatyzacja podobnie jak w modelu 3d kosztuje 3000 zł. Najdroższy Accent sedan kosztuje 45 900 zł, w standardzie nie ma klimatyzacji, należą do niego za to układ ABS, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia.

Wszystkie Accenty są oczywiście objęte trzyletnią gwarancją (lub do 100 000 km), a nabywcy wersji benzynowych mogą bez utraty gwarancji założyć u autoryzowanego dilera Hyundaia instalację gazową.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Hyundai Accent dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Hyundai Accent opinie

Oceń swoje auto

Hyundai Accent Cena