Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39046 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Hyundai IONIQ. Nowe auto kompaktowe

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Hyundai zaprezentował szkice modelu IONIQ –pojazdu z alternatywnym napędem, którego premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku w Korei / Fot. Hyundai Hyundai zaprezentował szkice modelu IONIQ –pojazdu z alternatywnym napędem, którego premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku w Korei.

Hyundai zaprezentował szkice modelu IONIQ –pojazdu z alternatywnym napędem, którego premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku w Korei / Fot. Hyundai Hyundai Motor potwierdził, że IONIQ będzie pierwszym na świecie samochodem dostępnym z trzema jednostkami napędowymi o niskiej emisji spalin do wyboru: elektryczną, hybrydową i hybrydową plug-in. W czysto elektrycznej wersji (EV) został wyposażony tylko w wysoce wydajny akumulator litowo-jonowy. Hybryda plug-in (PHEV) łączy w sobie silnik spalinowy z energią z baterii elektrycznej. Z kolei hybryda (HEV) wykorzystuje silnik benzynowy oraz odzyskiwaną, w celu ładowania baterii, energię ruchu samochodu.  

Zobacz także: Trzech zawodników żegna się z Chojniczanką. Mikita z nowym kontraktem

Nowoczesna stylistyka coupe oraz detale projektu podkreślają ekologiczny charakter modelu. Proste linie i opływowa sylwetka minimalizują opór powietrza, a przedni grill zachował charakterystyczny dla marki Hyundai heksagonalny kształt. Stylowe elementy wykończenia wnętrza wykonano natomiast z ekologicznych materiałów.   

Hyundai IONIQ zostanie po raz pierwszy pokazany w Europie podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, w marcu 2016 roku. Światowa premiera będzie miała miejsce na rynku koreańskim już w styczniu przyszłego 2016 roku.

Hyundai zaprezentował szkice modelu IONIQ –pojazdu z alternatywnym napędem, którego premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku w Korei / Fot. Hyundai

Hyundai zaprezentował szkice modelu IONIQ –pojazdu z alternatywnym napędem, którego premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku w Korei / Fot. Hyundai

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Hyundai zdjęcia

Hyundai dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Hyundai opinie

Oceń swoje auto

Hyundai Cena