Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38761 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Hyundai Kona. Dla ludzi aktywnych, którzy lubią czasem wyjechać za miasto (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

fot. TVN Turbo / x-news W zamyśle auto jest skierowane do ludzi aktywnych, którzy lubią czasem wyjechać za miasto. Hyundai za sprawą modelu Kona chce ożywić rynek SUV-ów.

Na początek Kona będzie dostępna wyłącznie z silnikami benzynowymi: 1.0 T GDI o mocy 120 KM oraz 1.6 T-GDI osiągającym 177 KM. Z „litrówką” występuje 6-biegowa skrzynka ręczna i przedni napęd, z 1.6 – zautomatyzowana, dwusprzęgłowa skrzynia Hyundaia 7DCT o siedmiu przełożeniach oraz napęd obu osi.

Moment obrotowy wersji 4x4 jest automatycznie rozdzielany pomiędzy przednią i tylną oś i w skrajnych wypadkach dzielony równo 50/50. Obok dźwigni sterującej skrzynią jest przycisk blokady centralnego mechanizmu różnicowego. Działa ona do prędkości 40 km/h i rozdzielając napęd „po równo” ułatwia wyjechanie z błota, piachu czy wyślizganego miejsca parkingowego. Osiągi obu silników są zadowalające, jak na auto tej klasy. Większy silnik jest bardziej zrównoważony, mniejszy popada w skrajności: można jechać niespiesznie, cichutko i w miarę oszczędnie lub dość szybko, głośno i rozrzutnie.

Redakcja poleca:

Raport awaryjności. Te auta sprawiają najmniej problemów
Cofanie licznika będzie karane więzieniem?
S
prawdzamy czy warto kupić używanego Opla Astrę II

Do Polski trafiają na początek dobrze wyposażone warianty Kony: litrowy, przednionapędowy Premiere Comfort za 73 990 zł oraz Premiere Style w odmianie z silnikiem 1 l za 79 990 zł lub 1,6 l z napędem 4x4 za 96 990 zł. W połowie 2018 r. ma dołączyć do oferty silnik Diesla o pojemności 1,6 l. Jego słabszy, 115-konny wariant będzie łączony ze skrzynką ręczną o 6 przełożeniach i przednim napędem. Mocniejszy 136-konny będzie występował ze skrzynką DCT oraz napędem przednim lub 4x4.

fot. TVN Turbo / x-news

fot. TVN Turbo / x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Piotr (gość)

    Hyundai kona...może niech pomyślą o zmianie nazwy modelu na nasz rynek. Obecna budzi pewne skojarzenia co do ewentualnej niepewnej kondycji producenta...

  • michał szafrański (gość)

    Ten model "gwiżdże" . Już przy prędkości 65 km/godz i niekorzystnych warunkach wietrznych w kabinie powstaje głośny gwizd wytrącający z uwagi kierującego i pasażerów. Jeśli nie ma wiatru i warunki są wyjątkowo korzystne to w kabinie zaczyna gwizdać przy prędkości ok 170 km/godz. Tak czy inaczej jest to rzadko spotykana wada - wyjątkowo upierdliwa.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Hyundai Kona zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Hyundai Kona Cena

Części dla marki Hyundai

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

537 zł