Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38418 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Hyundai Tucson. Test kompaktowego SUV-a

Data publikacji: Autor: Ryszard M Perczak

Przy trzeciej generacji, Hyundai powrócił do oznaczenia Tucson. Poprzednik, w zależności od rynku, nosił bowiem również nazwę ix35. Najnowsza odsłona tego pojazdu została zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu 2015 roku / Fot. Kacper Rogacin Inżynierowie Hyundaia postarali się, by SUV trafił w gusta europejskich klientów. Pod względem wizualnym auto wygląda więc świetnie. Co ma do zaoferowania?

Przy trzeciej generacji, Hyundai powrócił do oznaczenia Tucson. Poprzednik, w zależności od rynku, nosił bowiem również nazwę ix35. Najnowsza odsłona tego pojazdu została zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu 2015 roku / Fot. Hyundai Przy trzeciej generacji, Hyundai powrócił do oznaczenia Tucson. Poprzednik, w zależności od rynku, nosił bowiem również nazwę ix35. Najnowsza odsłona tego pojazdu została zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu 2015 roku. Auto otrzymało zupełnie nowy wygląd, nawiązujący do sylwetki większego brata z rodziny Hyundaia – modelu Santa Fe. Pod względem konstrukcyjnym oparto je natomiast o nową, korzystającą z wielu nowinek technicznych płytę podłogową.

Długość wynosi 4475 mm (poprzednik mierzył 4410 mm długości), a szerokość – 1850 mm (poprzednik – 1820). Nieco zmalała za to wysokość, która wynosi teraz 1645 mm (wcześniej – 1655 mm). O 30 mm powiększono też rozstaw osi, wynoszący 2640 mm. Nowy Hyundai przybrał też na wadze. W zależności od wersji skrzyni biegów, masa Tucsona jest różna, ale waży on ponad 1600 kg, gdy tymczasem poprzednik ważył maksymalnie 1580 kg.

Zobacz także: Sepp Blatter: Wierzę w Boga i siebie. Jeszcze powrócę

Auto może być wyposażone w napęd przenoszony tylko na przednie koła lub na koła obu osi. W tesotwanym aucie pod maską pracował silnik o pojemności 1.7 l o mocy 177 KM. Jednostka współpracuje z nową 7-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Kierowca Tucsona jest wspomagany przez szereg systemów bezpieczeństwa, takich jak utrzymywanie pasa ruchu, czy informowanie o ograniczeniach prędkości.

Ceny Hyundaia Tucsona w Polsce startują od poziomu 83 990 zł. Za tę kwotę otrzymamy auto z 1.6-litrowym silnikiem benzynowym (132 KM), napędem na przednią oś i 6-stopniową skrzynią manualną. Auto w testowanym w wariancie Premium to wydatek 158 990 zł.

Przy trzeciej generacji, Hyundai powrócił do oznaczenia Tucson. Poprzednik, w zależności od rynku, nosił bowiem również nazwę ix35. Najnowsza odsłona tego pojazdu została zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu 2015 roku / Fot. Kacper Rogacin

Przy trzeciej generacji, Hyundai powrócił do oznaczenia Tucson. Poprzednik, w zależności od rynku, nosił bowiem również nazwę ix35. Najnowsza odsłona tego pojazdu została zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu 2015 roku / Fot. Kacper Rogacin

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Hyundai Tucson zdjęcia

Hyundai Tucson dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Hyundai Tucson Cena

Części dla marki Hyundai

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

537 zł