Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

I znowu podatek?

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. M. Pobocha Nie ucichły jeszcze echa po nieudanej próbie wprowadzenia podatku ekologicznego od samochodów, a już trwają prace nad nowym podatkiem, który będą musieli płacić wszyscy właściciele aut. Jako pierwsi informujemy o przepisach, które mają zastąpić niezgodną z prawem Unii Europejskiej akcyzę za sprowadzane do Polski pojazdy.

 

W maju Sejm odrzucił projekt ekologicznego podatku od samochodów. Żadna z partii nie chciała wziąć odpowiedzialności za wprowadzenie podatku i narazić się wyborcom przed zbliżającymi się wyborami.

 Fot. M. Pobocha

Tymczasem trwają prace nad nowym podatkiem, który konsultowany jest już z potencjalnymi zwycięzcami wyborów. Projekt podatku przygotowywany jest przez niezależne instytucje związane z rynkiem motoryzacyjnym.

 

Jak udało nam się ustalić nowy podatek ekologiczny obejmowałby wszystkie samochody zarejestrowane w Polsce. Takie rozwiązanie oznaczałoby, że przyszły rząd sięgnie do kieszeni wszystkich kierowców. Akcyza, która obowiązuje obecnie dotyczy używanych i nowych samochodów sprowadzanych z zagranicy. Po ewentualnym wprowadzeniu nowego podatku, płaciłby każdy kierowca i to co roku.

 

Wysokość podatku ekologicznego miałaby być ustalana w zależności od spełnianej przez pojazd normy emisji spalin tzw. Euro. Im samochód starszy, tym więcej przyjdzie jego właścicielowi zapłacić. Np. pojazdy wyprodukowane przed 1992 r. nie spełniają żadnej z norm Euro, co przekładać ma się na maksymalną stawkę podatku. Im auto młodsze, tym bardziej „ekologiczne” i w związku tym mniej przyjdzie zapłacić.

 

Projekt nowego podatku ujrzy światło dzienne prawdopodobnie dopiero po wyborach. Politycy uważają, że wcześniejsze o nim informowanie byłoby niekorzystne ze względu na elektorat, który nie lubi, gdy sięga się do jego kieszeni, permanentnie zresztą pustych.

 

Czy nowy podatek od samochodów będzie zaakceptowany przez przyszły rząd? Nie wiadomo, ale niezależnie od tego, która lub które partie zwyciężą w wyborach i jaki rząd powstanie, niezgodną z prawem unijnym akcyzę na sprowadzane do Polski auta znieść będzie musiał i trudno wierzyć, że nie zastąpi jej innym podatkiem.

 

W środę 22 czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zwrócił się z pytaniem do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o zgodność akcyzy pobieranej na samochody sprowadzane do Polski z prawem wspólnotowym (sygnatura akt 35SAWA679/05). Na odpowiedź będzie musiał poczekać od 6 miesięcy do jednego roku, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba na wprowadzenie nowego podatku.

 

Marcin Libicki, przewodniczący Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego:

 

Wprowadzenie podatku, który będą musieli płacić właściciele wszystkich aut i dodatkowo  uzależnionego od normy emisji spalin jest głupie i niegodziwe.

Rozwiązanie to godzi w najbiedniejszych obywateli Polski, którzy w ostatnim czasie kupili używane auta sprowadzone do kraju. To oni będą musieli wyłożyć najwięcej pieniędzy.

Nie rozumiem dlaczego mają płacić za to, że wymieniając stare Polonezy i Fiaty na nowsze, a przez to bezpieczniejsze auta z Zachodu podnieśli standard życia. W końcu to im się należy.

Uważam, że nowy podatek ekologiczny spotka się ze słusznym zresztą, negatywnym odzewem społecznym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

 • Kierowca

  Szanowny Panie Libicki! Od pewnego czasu pozostaję w głebokim szacunku dla Pańskich ocen naszej tzw. "rzeczywistości". Mam nadzieje, że skutecznie zablokuje Pan te plany!!! I jeszcze jedno, tym razem do Obywateli RP: prosze nie zapominać, że po wyjściu ostatniej osoby należy zgasic światło:(

 • Jack (gość)

  Jeźdżę na gaz autem z 1991 roku. Moje spaliny sa bardzo ekologiczne i spełniają bardzo wysokie normy. Ten projekt to kolejne "bykowe" nie mające związku ani z ekologią ani z drogami tylko z dopełnianiem budżetu. OSZUKAŃSTWO !!!

 • MS (gość)

  Podatek od posiadania samochodu? Przeciez już tyle płacę od tego że go mam, aż mnie głowa boli jak pomyślę, podatek drogowy w benzynie, akcyza, VAT jeszcze przecież extra opłata jakieś 10gr do każdego litra wprowadzona ze dwa lata temu ale już nie pamiętam jak to się nazywało, przegląd co roku, VAT w częściach, ubezpieczenie od którego firma ubezpieczeniowa też płaci podatek, a agent ZUS od działalności i to wszystko jeszcze mało? Chyba nie tędy droga:)

 • do MS (gość)

  A jakby tak ktoś mądry policzył ile kierowca pddaje Państwu rocznie kasy. Tj. Kupiłem samochód w Niemczech za równowartość 4000 złotych, zapłaciłem akcyzę, opłaty, rejestracje, miesięcznie tankuję 250 litrów paliwa, kupuję części, opony średnio za 300 złotych, robocizna warsztaty około 200 zł, Oczywiście warsztat, stacja paliw, sklep z częściami też z tych moim pieniędzy dalej płaci swoje podatki z tycg samych pieniędzy. Ile rocznie od zakupu pojazdu w Niemczech ekipa Kwasa zarabia na mnie kierowcy.

 • antyobywatel (gość)

  jest tylko jeden skuteczny sposob na chora sytuacje w tym kraju, zblizajace sie wybory, mamy szanse przez MASOWE NIEUCZESTNICTWO wyrazenie swojego sprzeciwu wobec tego wszystkiego co sie dzieje!!!

 • Q (gość)

  Należy zlikwidować "niezależne" instytucje związane z rynkiem samochodowym bo to ich chore pomysły psują ten rynek!!!.Samar i inne szmatławe przekupione przez FIata i dilerów samochodowych instytucje powinny zostać wyplenione z naszego rynku!!! Dopiero wtedy bedzie szansa na rozwinięcie PRAWDZIWEJ motoryzacji w Polsce.

 • Logiczny (gość)

  Trochę logiki, Panie Libicki: Wymieniając samochody na nowsze, zapłacą MNIEJ podatku, niż zapłaciliby jeżdżąc dalej starymi Polonezami i Fiatami.

 • do logiczny (gość)

  Troche trzeba ruszyc glowa Panie logiczny. Wymiana poloneza ( malucha ) rok '90 na inny samochod rok '90 to wyrazne podniesienie statusu, a podatek pozostaje ten sam. Czyli nie warto zmieniac, bo trzeba zaplacic. Jak nie zmieniam nie place.

 • Kierowca

  LOgiczny: a niby skąd maja wziąć na nowe? Pomyśl logicznie, idei nowoczesnej motoryzacji, zreszta jakiejkolwiek doskonałości i postepu nie realizuje sie przez zwiększanie obciążeń ale przez wzrost zamożności, zatrudnienia i właściwy do sytuacji dobór stóp procentowych i podatków, szczególnie tych pośrednich. Wzrsot kosztów utrzymania starych aut powoduje wyłacznie odsunięcie w czasie zakupu nowego auta, logiczne???

 • soki (gość)

  jak widac idiotow w naszym kraju nie brakuje. z jakiej okazji mam placic za to ze mam samochod. pozatym kazdy jezdzi auttem na jakie go stac i jakei lubi i nie mozna zmuszac ludzi do kupowania nowych aut jesli tego nie chca.problem sprzedazy nowych aut powinien obchodzic tylko zainteresowanych czyli dealerow bo to oni na tym zarabiaja, jesli ise nie sprzedaja tzn ze maja tandete, bo jak mozna powiedziec o aucie fait panda za 30 000!!! za ta kase mozna kupic fajne auto klasy sredniej ale mam kilak lat,osobiscie wole starsze auto z pelna opcja i duzym silnikiem niz nowe pelne tandety wozi dupsko. panie Libicki niech pan blokuje i tepi ten idiotyzm bo w tym kraju sie juz prawie nie da zyc !!!

 • Komentarz usunięty.
 • soki (gość)

  sorka za literowki ale normalnie cisnienie mi sie podnioslo jak to przeczytalem

 • AdamS (gość)

  Propozycje podatków: -od masy pojazdu (zużycie dróg , emisja spalin) -od przewożonego ciężaru ( j.w. ) -od ilości przejechanych kilometrów-kontrola przy przeglądzie tech.,zwiększone zapotrzebowanie na cz. zamienne, których produkcja wpływa na ekologię+utylizacja starych ( j.w. ) -od stanu czystości pojazdów ( kto częsciej myje, ten zanieczyszcza środowisko ) i.t.d. i.t.p. Poniosło mnie?

 • MS (gość)

  AdamS napisał propozycję podatków więc najlepszy w Polsce byłby podatek od przejechanych kilometrów i sprawdzanie stanu licznika. Ta propozycja powinna być uchwalona przez sejm. Jak znam nasz kraj i polaków to jeszcze byśmy mieli zwrot pieniędzy co roku bo kto u nas nie cofa licznika (może 10%)Pozdrawiam:)

 • Behemon (gość)

  Mam nowy samochód ale nie podoba mi się nawet to, że będę płacił mniej. Jeżdże po dziurawych drogach, po koleinach, nie mam gdzie zaparkować samochodu w mieście, płacę holendarne ubespieczenie za pełny pakiet, płacę za paliwo kosmiczne stawki, w którym 55% to podatek, wkrótce będę płacił za zniszczone elementy układu jezdnego niemałe pieniądze, płaciłem za wydanie dowodu rejestracyjnego, tablic, ciągle płacę i będę płacił jeszcze więcej bo JESTEM DLA PAŃSTWA DOJNĄ KROWĄ ale moja jak i Wasza cierpliwość się wkrótce wyczerpie. Pozdrawiam zmotoryzowanych za wyjątkiem posłów, którzy jeżdżą za darmo na paliwie za którem my płacimy rządowymi samochodami i którzy spychają nasze samochody swoimi bo jedzie rządowa kolumna i którzy rozliczają się z paliwa ze swoich prywatnych samochodów na 30 tys. złotych rocznie. Kiedyś przejdzie dzień że się rozliczą z obywatelami.

 •   (gość)

  Poproszę tylko o jedno: rozwiązać sejm i senat - zapomnieć, że kiedykolwiek istniały

 • marek (gość)

  nowe samochody do 35tys to złom

 • Tomek (gość)

  Od ciśnienia w oponach, od pojemności zbiornika, od ilości głośników (czemu ZAIKS jeszcze na to nie wpadł? dziwne?) od szerokości opony, od ilości drzwi, od koloru, od długości anteny (też do ZAIKSU), od pogody i humoru urzędnika w danym dniu, jeszcze jakieś propozycje???

 • Komentarz usunięty.
 • Jack (gość)

  Głosujcie dalej na Kaczyńskich, Lepperów, Kwaśniewskich to będziecie niedługo naprawdę płacić od ciśnienia w oponach. Ludzie przejrzyjcie na oczy. Ci co więcej Wam obiecują; więcej renty, darmową opiekę lekarską, lepsze pensje najpierw Wam więcej zabiorą, w jak jest więcej do dzielenia to więcej nakradną. Rolą Państwa jest nie dawanie czegokolwiek ale nieprzeszkadzanie w życiu obywateli i wtedy skończy sie dojenie. Socjalizm nigdzie się na świecie nie sprawdził a większość Polaków popiera socjalistów , a prawica w Polsce praktycznie nie istnieje. Jedynym wyjściem jest silna prawica w Polsce. Ja głosuję na Tuska, ten najmniej obiecuje.

 • Beethoven (gość)

  Rozwiązanie: http://www.platforma.korwin-mikke.pl/program5bn.pdf

 • Timoti (gość)

  a ja proponuje zamówić jakąś org. terrorystyczna niech podłoży bombę w sejmie (tylko dzień wcześniej ogłosić że będą rozdawane diety to wszyscy przyjdą) i wysadzić ten cały rząd w cholerę bo tylko tak można coś w tym państwie zrobić.Zbudować wszystko od zera. Zdenerwowałęm się pozdro dla wszystkich

 • Darek (gość)

  Powinni wstydzidzić się że biednych jeszcze bardziej chcą okradać. Niech sięgną do swoich kieszeni i przeznaczą diety na podatek.Wprowadzić podatek tym którzy mają auta terenowe bo tego jest coraz więcej w naszym kraju, od komfortowych limuzyn.Wziąć od tych których na to stać a nie udeżać ciągle biednych.

 • Marko (gość)

  NIE!!!!NIE!!!NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Kyllan (gość)

  Kupiłem sobie kosztem sporych wyrzeczeń unikalnego w kraju Poloneza (terenowego - to do Darka, pewnie jestem bogaczem...) z 1994 roku, wtrysk bez katalizatora. Zamierzałem mu po jakimś czasie zmienić silnik na jak najnowocześniejszy i założyć katalizator. Ale zastanawiam się - po jaką cholerę? Przecież zapłacę za normę jaką spełnia AUTO, a nie SILNIK. W rurę wydechową mnie pocałujcie pasożyty z Wiejskiej!

 • SYLVO (gość)

  Tu podatek tam akcyza i inne bzdury,a kiedy bedzie coś dla ludzi?Jeszcze troche to nogi bedzie mozna połamać na chodniku a o asfalcie nie wspomne bo trzeba go szukać na jezdni i do tego pieniędzy ubywa bo staja sie bezwartościowe(co to jest teraz 50zł?lecz i to trzeba oglądać z dwuch stron).No do cholery to jakis popaprany obłęd-jeszcze troche i bedziemy wołać komuno wróć!!!!!!!!

 • d@rk (gość)

  mam 15-letniego transama V8 5,7 l, który spełnia kalifornijskie normy ochrony środowiska - 10x bardziej restrykcyjne, niż jakies tam EURO-bzdety... Na stacji diagnostycznej ludkowie myśleli, że im sprzęt wysiadł, tak znikome wartości pojawiały sie na wyświetlaczu. I co? Mam auto "zdrowsze" od nowego włoskiego, czy nazistowskiego badziewia, ale wedle jakiegoś porabanego idioty nie spełnia normy EURO "z urzędu" (rocznik)????????

 • Grzesiek (gość)

  do Tomka: proponuję jeszcze opłacać miejscówki w autach/plus 25% za osoby do lat 25/,rozliczać się z płynu do spryskiwaczy i płacić od metra sześciennego powietrza "wdychanego" przez nasz filtr. Oraz bardzo surowe mandaty za grzebanie w nosie w czasie jazdy.

 • Tomasz z Gliwic (gość)

  Jestem za tym zeby cos w koncu zrobic w Polsce bo tak dalej nie moze byc, te lajzy z Wieskiej robia takie przekrety jakk sie tylko moze (np.posel Bohen!!) a tu ludziom ktorzy pracuja ciezko za marne pieniadze, ktorzy juz zbiora troche kasy zeby kupic sobie wymazony samochod to oni jeszce chca im dowalic , zerdzec z nich jeszce kase, niech popatrza na to ile pieniedzy jest przepuszczane na prawo i na lewo, niech znajdzie sie odpowiednia osoba i tego przypilnuje , tej kasy a nie trzeba bedzie okradac zwyklych ludzi!! mYsle ze jak cos zowu beda chcieli to Polacy powinni sie zbuntowac i pokazac patalachom kto jest wazniejszy, narod czy te 460 poslow, niech sie przekonaja ze ludzie juz nie beda dalej tego tolerowac. Ile mlodych dobrze wyksztaloconych ludzi wyjezdza za granice do pracy, bo nie widza przyszlosci na to ze panstwo umowliwi im godnie zyc i zeby kupic sobie wymazony dom, samochod, zeby wychowac w dobrobycie dzieci itp. Mysle ze to Ci z Wiejskiej sa winni za to ze oni szukaja lepszego jutra!!! WSTYD!!!!

 • Adam, Śląsk (gość)

  Przeciez to jasne, że nowy podatek jest niezgody z konstytucyjną zasadą równego traktowania obywateli! I jak poprzedni zostanie porzucony. Każdy kupuje takie auto na jakie go stać. Bogatszy kupuje nowe, bedniejszy 10 letnie. Oznacza to, że ludzie bogatsi będą grupą ludzi ktora skorzysta a biednym zaserwuje się drenaż kieszeni. Pozostaje liczyć, że jesteśmy państwem prawa.

 • Gość 2 (gość)

  No brawo !!! Porąbańcy nasi próbują stworzyć państwo cofające się zamiast idącego naprzód. Jeśli taki podatek wejdzie w życie, wiele osób poprostu pozbędzie się samochodów, bo już ich pomału nie stać na utrzymanie. Benzynka w góre, podatki nowe..... Oj Matoły nasze!!! Państwo się rozwija a zaczyna wyglądać podobnie jak u niedawnego wschodniego sąsiada: Władza jeździ autkami a ludzie najwyżej rowerami. Ale przecież od rowerów podatek jeszcze można wprowadzić.... Posłowie, kretyni pomyślcie i nad tym bo ludzie już zapomnieli że w paliwie przecież jest UKRYTY podatek. Brak słów.

 • poldek (gość)

  ponad 50%wartości paliwa to podatki.Chyba już wystarczy.Aż się prosi o trochę przyzwoitości ze strony polityków.

 • Aga (gość)

  To kolejny kretynizm jaki mogli wymyśleć nie dość, że już się ciężko wiąże koniec z konce, to jeszcze chcą nam dowalić.Nic trzeba będzie sprzedać auto i kupić rower, ale i na też wymyśla podatek.

 • daro (gość)

  Sejm, posłowie, rząd i reszta bandy to badź co bądź nasi przedstawiciele i jako tacy powinni dbać o nasz interes. Zgadza się?! Więc o co tu chodzi??!! Wystrzelić ich wszystkich w czarną dziurę - tam już nic nie porozpierniczają (chyba).

 • Nowy kandydat na Prezydenta (gość)

  Rzad niema kasy i szuka kogo wydoic to moze niech powie ile i zrobmy loterie nakogo padnie daje wszystko a jego do pieca i czesc i loteria niech trwa az kasy wystarczy

 • Siwek (gość)

  To jest czyste sk............Wszyscy partyjni to zlodzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Patrza tylko swoich potrzeb a prostych ludzi mają gdzieś!!!!!!!!!!!!!!!!Byle tylko się podlizać i wyborcom a potem ich olewają.Powinni za takie coś od razu takich drani zastrzelić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i to bez prawa obrony!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Kangur (gość)

  W Polsce rządzi banda DEBILI. Uciekajmy stąd i nie dajmy się wplątać w chore zagrywki tych kretynów. Albo wyjdźmy wszyscy w końcu na ulice i pokażmy im swoją siłę by nie godzili ciągle w nas tym chorym prawem !!!

 • Kontrkandydat na Prezydenta (gość)

  Tak to wszystkich wymordujesz i kto bedzie na ciebie pracowal zebys mogl innym wciskac ciemnote, podnosic podatki w imie wlasnego swietego spokoju

 • autor nieznany (gość)

  a co z autami jeżdzącymi na gaz ... przecież mam naklejkę ekologiczną ... i co też będę musiał płacić... ??? jakieś nienormalne to ....

 • Ryszard (gość)

  Następny "Super " pomysł naszych najmądżejszych w Kraju. Głupota ich sięga juz tak wysoko, że zasłania im widok na biede jak panuje w naszym Kraju.Do Adamaze Śląska pomyliłeś sie kolego "Pozostaje liczyć, że jesteśmy państwem prawa", powinno być "Jesteśmy państwem bezprawia", przykład powyżej.

 • casia (gość)

  brak mi słów! Płakać mi się nad wami chce.... politycy zafajdani!!

 • Krzyśiek (gość)

  Jeśli to prawda o planowaniu podatku nowego ?to przeciesz naśi morzni tego kraju co stego rze majom tytuły ale nie potrafiom myśleć taki sposub na łatanie dziur finansowych to nawet cłowiek nie wykształcony by to potrafił,a oni uwarzajom sie za światłych ludzi,to chyba kpina co???Prośił bym przy wyborach uwarzać na kogo oddaje sie głos ,? Byle nie na lewice ona dosyć szkody temu krajowi zrobiła,Polska niema ludzi do rzondzenia,Nawet kiedyś niemcy powiedzieli dać tylko polakom władze a sami śie zniszczom stara prawda.????????????????????????????

 • zamotasuplany (gość)

  Krzysiek polecam lekture slownika ortograficznego zanim wyslesz kolejna wiadomosc. Podatek eko przydalby sie polakom. A gadanie, ze wymiana starego poloneza na rownie starego VW to podnoszenie poziomu zycia to jakis absurd. A jak Pan Libicki nie rozumie, to ja moge mu wytlumaczyc - gada tak by glosu nie stracic - populista. Podatek eko jest potrzebny zeby zlikwidowac jezdzace szroty!

 • Pawel (gość)

  [quote="zamotasuplany"](...)bzdury(...) Podatek eko przydalby sie polakom.(...)jescze wieksze bzdury(...) Podatek eko jest potrzebny zeby zlikwidowac jezdzace szroty! [/quote] Człowieku! W jakiej rzeczywistości ty zyjesz?? Jeśli sądzisz, że ten nowy podatek przyczyni się do poleprzenia infrastruktury komunikacyjnej to pozostaje mi ci tylko współczuć! Ten podatek to kolejna "zapchajdziura" dla budrzetu. A co do jeżdżącego szrotu ... cóż Polacy jeżdżą tym na co ich stać w tej naszej Polsce. A Tobie życzę dalszego bujania w obłokach, byle upadek z wysokości za bardzo nie bolał.

 • jarek (gość)

  RP potrzebuje rewolucji .. moze lepiej byloby byc czescia ZSRR przynajmniej tania wacha bybyla i nie bylo by tylu problemow no i wozilibysmy sie ladami i innymi wynalazkami ale przynajmniej czlowik nie czułby sie zaszczuty podatkami ... ja pier***** ten kraj nie ma w nim zadnej sprawiedliwosci itp. jak moze byc ze POLACY zarabiajacy minimalna pensje krajowa dostaja 600 pln a panstwo placi na utrzymanie 1 uchodzcy 1100 pln na m-c 2x wiecej a POLSKIE rodziny głoduja !!!

 • SanchezKang (gość)

  Boże spraw by ALCAIDA w końcu ukarała naszych rządzących i wysadziła nasz Sejm w powietrze i wyniszczyła w Polsce ten pluagwy smród w postaci POLITYKÓW ! ! !

 • Kali (gość)

  Czy ci u góry są normalni ?????Pewnie że nie ! Nie każdy w Polsce zarabia tak jak oni po kilkadziesiąt tysięcy zł.Nie każdega stać na młode auto.Ludzie mają stare auta.Jak wprowadzą podatek no nawet na takie nie będzie ich stać! Polska to dziwny kraj !!!!!!!!!! Podatki,podatki,podatki i podatki.Gratulacje dla rządu

 • daniel (gość)

  idę o zakład że w pare miesięcy po wprowadzeniu tego podatku dowiemy się gdzieś w Interwencji na TVN że Ministerstwo zakupiło flotę nowych samochodów bo 2 letnie mercedesy były już stare i był wstyd nimi jeździc po drugie się psuły i etc. Wymyślą podwyżki diet poselskich a na drogi nie pójdzie złamany grosz. Najpierw powinni zadbać aby w Polsce pieniądze się nie marnowały na aferach i przynajmniej co setnego polityka który coś ukradł zamykać do więzienia. Odechciewa się żyć w takim kraju ale ja mam jeszcze nadzieje że ktoś mądry się jednak za wczasu obudzi i zawetuje tą ustawę...

 • Ramzes (gość)

  Nieszczęściem Polski jest to, że mieszka w niej za dużo Polaków... Wszystkie nieszczęścia z tego faktu się wywodzą...

 • keri (gość)

  NIe ma co zamiast myśleć jak obniżyć koszty funcjonowania parlamentu i różnych komisji to sięgają do naszych i tak pustych kieszeni zgroza!!!!!

 • jasiu (gość)

  ci którzy wymyślają te brednie oni powinni płacić padatek ekologiczny bo ten smrut bzdur psuje nature polską

 • karol (gość)

  taki podatek jest normalny i ma miejsce np w Niemczech... jezdzisz ekologicznym autem placisz mniej jzdzisz starym klamotem ktory truje srodowisko placisz wiecej... Tam tez nie jest to oplata jednorazowa. I co wazne placa to wszyscy ktorzy posiadaja auto a nie tylko ci co je sprowadzaja. Jednak tam jak nie kozystasz z auta mozesz go wyrejestrowac i wowczas podatku oraz ubezpieczenia nie placisz u nas zapewne tak nie bedize bo wyrejestrowujac auto trzeba sprawic by je ukradziono lub zezlomowac.

 • XXL (gość)

  Zamiast poprawić warunki "zwykłym " Polakom to wciąż są uchwalane jakieś nowe bzdurne podatki, pytanie z czego je ludzie mają płacić. Powstają nowe gmachy użędów skarbowych zusów, kupe piniędzy idzie na tzw. gówno, a np. w służbie zdrowia nie ma za co leczyć ludzi itd. Co do kierowców to za co mamy płacić wciąż nowe podatki, nasze drogi są pod znakiem zapytania, czy to są prawdziwe drogi czy.... drogi prowadzące na jakieś pola. Dużo głupot o tym można by było pisać, jest mi troche wstyd że jestem Polakiem.....

 • L.W!z (gość)

  Tu nie ma co się wstydzić.......Trzeba spier....Tu się robi coraz większy syf....Ledwo co człowiek ma na życie od wypłaty do wypłaty (jeśli posiada pracę), a tu takie matoły wymyślają coraz to nowsze ustawy które polepszą tylko IM status życiowy. A co do wkładania polityków do paki to to jest też głupi pomysł....bo trzeba by na nich płacić jeszcze, dlatego jestem za karą śmierci dla takich idiotów. POZDRO

 • kAt (gość)

  Czytam te żale i generalnie się z nimi identyfikuję, nikt nie lubi jak go okradają. Może jednak zamiast się żalić, szanowni respondenci zrobicie coś w tym kierunku - ten cyrk wybieramy wspólnie, więc może tak jeden z drugim zainteresujecie się co kandydat na posła ma do powiedzenia w sprawie podatków? Może powiecie mu co o tym myślicie. Ludzie, nie ograniczajcie swoich praw sami - rządajcie żeby was nie okłamywano.

 • Zmotoryzowany obywatel (gość)

  PODATKÓW W POLSCE PŁACIMY ZA MAŁO ! Podpowiadam ambitnym politykom zwłaszcza tym socjalizującym aby wprowadzili: ZALICZKĘ NA PODATEK DOCHODOWY PŁATNĄ 24 RAZY W ROKU a nie tak jak teraz tylko 12 razy. Oto korzyści: 1. Spadnie nam bezrobocie bo będzie trzeba zatrudnić 2 razy tylu ludzi do PRZEWALANIA DODATKOWYCH TON PAPIERKÓW. 2. Więcej papierków to więcej roboty dla: drukarni, poczty, księgowych, prawników, urzędników, sądów itd. itp. 3. Będzie więcej okazji do wysyłania wezwań do podatnika w celu stawienia się w ciągu 3 dni pod groźbą kary. Zarobią: szewcy, stacje benzynowe, księgowi, prawnicy, urzędnicy itd. 4. Podatnik popełni 2 razy tyle błędów w papierkach co pozwoli nałożyć na niego kary pieniężne. Oprócz tego zarobią jak wyżej. 5. Banki zarobią - od każdego przelewu - jaka frajda zamiast co miesiąc, 2 razy w miesiącu za przelew !!! itd. Ale przede wszystkim: 6. Trzeba będzie wybudować i wyposażyć kilkaset nowych US. Inwestycje w budynki, gmachy, windy i garaże, samochody, systemy komputerowe, biureczka, gabineciki, stanowiska i stołeczki........łapóweczki, łapóweczki, łapóweczki ......... niezliczone korzyści. A propo: “w służbie zdrowia nie ma za co leczyć ludzi” ??? To jest podstawowy problem tego narody. Ale ... już jest rada: podwyższyć składki na ZUS. Dodatkowo proponuję by zgodnie z propozycją p. Radziwiłła zalegalizować łapówki w szpitalach dla naszej prześwietnej służby zdrowia. W służbie zdrowia brakuje pieniędzy !!! Cha cha cha !!! Pan jak wyżej już oznajmił narodowi przez TV, że niema takich pieniędzy które by im wystarczyły ! Płaćmy !!! Ach ci biedni lekarze przez których gabineciki pacjent musi przejść by móc dostać łóżko w szpitalu. No tak, przecież pan dyrektor szpitala nie wie, że pan ordynator to bierze łapóweczki. Ewentualnie jak udowodnią panu ordynatorowi to on się zastanowi jakie wyciągnąć konsekwencje (cha,cha). Kto wyciągnie konsekwencje wobec pana dyrektora ? Strasznie ten naród uparty ! Reformują i reformują. Nie wiedzą, że nikt tu nie ma interesu w tym,żeby to dobrze działało. Narodzie nie widzisz o co idzie gra ? WRESZCIE ODDAJCIE IM TE SZPITALE ZA DARMO ! NARODZIE ANDRZEJ MÓWI ŻE JESTEŚ MĄDRY - WIERZYSZ MU ?

 • zOrg (gość)

  zróbmy coś!!! cztery po rogach i jedną po środku. atomówki oczywiście. to jedyny pewny sposób żeby ten cały bajzel nareszcze przestał istnieć.

 • jacek (gość)

  Przekonał mnie gość, który uważa, że podatków płacimy za mało. A to zmniejszenie bezrobocia to ważny argument. Tylko dlaczego nie wprowadzić codziennego płacenia podatków? To dopiero byłoby zatrudnienie dla większości obywateli! Same korzyści!

 • darecki (gość)

  i tak biedny polak kupuje lepszy samochód z zagranicy często za ostatnie lub pożyczone pieniądze ponieważ nielicznych stac jest na nowy samochud, dlatego będzie musiał płacic więcej?jest na to sposób drodzy parlamentażyści ZRÓWNAJCIE NASZE ZAROBKI Z WASZYMI !!!

 • ws (gość)

  Do dupy to wszystko.

 • darek (gość)

  Jest to najprostsze wyjście z sytuacji.W końcu tych co decydują stać na nowe samochody spełniające wszystkie możliwe normy lub też jeżdżą samochodami rządowymi całkowicie za darmo. Hołota niech płaci za to, że dzięki głodowym pensjom nie stać jej na więcej albo zniknie z dróg i nie przeszkadza jeździć panom posłom.Najlepszy przykład to wczorajsza debata nad zwiększeniem minimalnej pensji. 30 zł -" mucha pada z wrażenia zanim usiądzie"

 • lopez (gość)

  nasz rzad jest popierdolony

 • Zmotoryzowany obywatel (gość)

  Do dupy - dla nas ! “Wszystko” - warto zacząć odróżniać. Nieźle się panowie musieli nadumać by właśnie tak zorganizować to państwo. (Cha niezły numer) Sprzedać majątek a naród zostawić z długami. I na moje oko głupi tego nie zorganizował. ...“W końcu tych co decydują stać na nowe samochody spełniające wszystkie możliwe normy”.... Podatek dla pana ministra, posła, czy prezesa ??? Ci panowie nie wiedzą co to są podatki bo z większości sami się zwolnili. Samochodziki to ci panowie mają do dyspozycji takie o jakich zwykłe szaraczki nigdy nie pomarzą. Ba ! co poniektórzy, jak prasa donosi, to nawet swoich samochodów nie muszą posiadać. Limuzyny z kierowcami czekają ! /Limuzyny, telefony komórkowe, garniturki, mieszkanka, darmowe wojaże po świecie, dzieci w najlepszych szkołach itd. itp./ Przepraszam, że pozwoliłem sobie zacytować niektóre wypowiedzi. Życzę zdrowia i wiele cierpliwości.

 • MARTINEZZ (gość)

  CHCIAŁEM COS NAPISAC ALE PO PRZECZYTANIU WYPOWIEDZI KOLEGI "ZMOTORYZOWANEGO OBYWATELA " MYSLE ZE NIE MAM CO DODAC UJOŁ TO WCAŁOŚCI JA MOGE SIE TYLKO PODPISAĆ POD TĄ WYPOWIEDZIĄ I APELOWAC DO NASZYCH PARLAMENTARZYSTÓW O ROZSADEK KTÓREGO RACZEJ NAPEWNO IM BRAKUJE

 • Komentarz usunięty.
 • dominik (gość)

  te skor... niech zaczna od siebie nie dosyc ze paliwo jest drogie to jeszcze beda wprowadzac jakies smieszne podatki to niech oddadza polowe swoich pensi i diet to wtedy moze kierowcy nie beda tak psioczyc na tych skor... Edytowany przez moderatora 2005-10-23 19:40

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości