Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

IAA Mobility w Monachium. Co w zamian salonu we Frankfurcie? Kto pokaże nowe auta?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Newspress.com Salon we Frankfurcie w 2019 roku to ostatnia edycja tej imprezy. Już 6 września dniem prasowym rozpocznie się salon samochodowy IAA Mobility w Monachium. Impreza podczas której zobaczymy rynkowe nowości potrwa do 12 września.

Salon samochodowy w Monachium po 70 latach zastąpi wystawę we Frankfurcie i będzie pierwszym wydarzeniem motoryzacyjnym tej rangi w Europie zorganizowanym podczas pandemii koronawirusa. 

Impreza odbywać będzie się w centrum miasta, w tzw. Open Space oraz w halach wystawowych w Riem na przedmieściach Monachium. Dostęp do tzw. Open Space będzie darmowy, natomiast bilety są sprzedawane na pokazy towarzyszące. Bilet dzienny kosztuje 20 euro w ciągu tygodnia, 25 euro w weekend.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Udział w wydarzeniu potwierdziło m.in. Audi, BMW, Mercedes, Volkswagen. oraz Porsche. Pojawi się także Kia, Ford czy Renault. Nie zobaczymy natomiast przedstawicieli koncernu Stellantis, czyli Fiata, Citroena, Peugeota, Opla, Alfy Romeo i Jeepa. Z udziału zrezygnowały marki japońskie (Honda, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Toyota, Subaru).

IAA Mobility w Monachium. to impreza poświęcona mobilności. Oprócz aut zaprezentowane zostaną m.in. hulajnogi elektryczne, drony, czy rozwiązania z zakresu carsharingu.

Więcej o poszczególnych premierach aut przeczytasz na Motofaktach tutaj.

Zobacz także: Elektryczny Fiat 500

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości