Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39052 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Icon - koncepcyjny crossover od MG

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: autocar.co.uk

Fot. MG Należąca do chińskiej spółki SAIC firma MG Motor, przedstawiła właśnie pierwsze zdjęcie koncepcyjnego crossovera, który będzie miał swoją oficjalną premierę podczas zbliżających się targów samochodowych w Szanghaju.

Auto otrzymało nazwę Icon i jak zapewnia producent, pierwsze egzemplarze tego kompaktowego SUV-a pojawią się na chińskim rynku na przełomie 2013 i 2014 roku.

Pod względem stylistycznym, Icon nawiązuje do legendarnego modelu MGB GT, który był produkowany w latach 1965-1980. Z kolei płyta podłogowa auta została przejęta od oferowanych już w Chinach modeli Roewe 350 i MG 5. Wymiary zewnętrzne nadwozia są zbliżone do np. Dacii Duster czy Nissana Juke.

Podobnie jak platforma, na której powstał Icon, jednostki napędowe także zostały przejęte od Roewe. Początkowo, Icon będzie oferowany wyłącznie z jednym, benzynowym silnikiem o pojemności 1.5-litra o mocy 135 KM.

Ciekawym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z konwencjonalnego słupka B i niewielkie wymiary drugiej pary drzwi. Pozwala to przypuszczać, że Chińczycy zdecydowali się na podobne rozwiązanie, co Mazda w modelu RX-8.

Nie wiadomo, czy auto trafi do sprzedaży także w Europie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

MG dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości