Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Idą w górę od maja

Data publikacji: Autor: lm

fot. Paweł Nowak Zanosi się na to, że fiskus znowu nas uderzy po kieszeni. Od maja wzrośnie akcyza na autogaz, i to aż o 38,5%! Litr tego paliwa może podrożeć nawet o 12 groszy. Byłaby to już druga podwyżka gazu w tym roku.

Zanosi się na to, że fiskus znowu nas uderzy po kieszeni. Od maja wzrośnie akcyza na autogaz, i to aż o 38,5%! Litr tego paliwa może podrożeć nawet o 12 groszy. Byłaby to już druga podwyżka gazu w tym roku.

 

fot. Pawe³ NowakWzrost akcyzy najprawdopodobniej dotknie co dziesiąte auto w Polsce. Właściciele pojazdów na gaz będą zmuszeni zapłacić o 9 gr więcej za litr tego paliwa - wychodzi z obliczeń Ministerstwa Finansów. Zdaniem Polskiej Organizacji Gazu Płynnego trzeba będzie wydać więcej - 12 gr. Przypomnijmy, że średnia cena litra gazu, wynosi obecnie 1,47 zł.

 

Polska akcyza będzie większa od tej, którą wymaga od nas Unia Europejska. Dlaczego? Ministerstwo Finansów uzasadnia podwyżkę trudną sytuacją budżetową oraz zmniejszeniem się sprzedaży paliw do silników benzynowych, wywołanej wzrostem zakupu autogazu. Oblicza się, że z tytułu podatku fiskus może uzbierać 197 milionów złotych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości