Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Iga Świątek. Jakim autem jeździ polska tenisistka?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Lexus Iga Świątek w imponującym stylu awansowała do półfinału French Open. To życiowy sukces 19-letniej Polki. Z inna gwiazdą tenisą Agnieszką Radwańską łączy ją nie tylko zamiłowanie do sportu.

Fot. Lexus Igę Świątek podobnie jak Agnieszkę Radwańską, od pewnego czasu wspiera marka Lexus. Co ciekawe młoda gwiazda tenisa nie ma jeszcze prawa jazdy (jest w trakcie robienia kursu).

Kiedy przebywa w Polsce ma jednak do dyspozycji Lexusa NX300h w odmianie F Sport. taki pojazd kosztuje od  254 tys. zł. Lexus NX 300h wyposażony jest w napęd hybrydowy o mocy 197 KM. Zużycie paliwa wynosi od 6,9 do 8,0 l/100 km. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 9,2 s.

Zobacz także: Sprzedaż auta - to trzeba zgłosić w urzędzie

Lexus zaangażował się w sport, ponieważ osiągnięcia sportowców są wymierne - to, co osiągnęli zawdzięczają swojej pracy, determinacji i talentowi. Są wzorem i inspiracją dla młodych ludzi. Jest nadzieja, że dzięki nim polski sport zaistnieje mocno na międzynarodowych arenach” – mówi Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy model Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ha (gość)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości