Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

II runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011

Data publikacji: Autor: Karol Biela

II runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 Piotr Jankowski, Mateusz Włodarczyk, Paweł Trela – tak wygląda ostateczna klasyfikacja II rundy N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011.

W pierwszą sobotę czerwca na podkieleckim torze wyścigowym w Miedzianej Górze odbyła się druga już seria Driftingowych Mistrzostw Polski.

Na tor „Kielce” przybyła bardzo liczna grupa widzów, która – pomimo temperatury przekraczającej 30 stopni Celsjusza – przez ponad siedem godzin oglądała mistrzów kontrolowanych poślizgów.

Kibice żądni ekstremalnych wrażeń mogli wykupić przejażdżkę z wybranym zawodnikiem. Po wyrazach twarzy osób wysiadających z kilkusetkonnych maszyn można było wyczytać, że taka „rundka” po torze wywierała ogromne wrażenie.

Wśród kierowców z numerem 11 startował Jakub Przygoński, 26-letni zawodnik Orlen Teamu, który w ostatnim Rajdzie Dakar zajął 8 miejsce spośród motocyklistów.

 – Można powiedzieć, że na pustyni są porównywalne temperatury, ale jak jadę na motocyklu to wieje wiatr i jest przewiewnie, a w samochodzie siedzi się jak w takiej zamkniętej puszce – mówił Jakub Przygoński. – Dzisiaj na torze „Kielce” jest bardzo ciepło, pot się leje z czoła, jest straszny upał – dodał zawodnik Orlen Teamu.

Dużą atrakcją dla publiczności była możliwość swobodnego wejścia do strefy serwisowej, gdzie zespoły po poszczególnych przejazdach naprawiały uszkodzone w kolizjach z barierkami ochronnymi zderzaki i inne elementy nadwozi samochodów.

 – Bardzo lubię ten kielecki tor. Jest to taki obiekt, gdzie można próbować różnych technik poślizgu – wyjaśniał Tomasz Chwastek, kierowca 450-konnego Nissana 200SX S14a. – Na wejściu w pierwszy zakręt mam prędkość 160 km/h, po czym ta prędkość stopniowo jest wytracana w następujących po sobie poślizgach – tłumaczył Tomasz Chwastek.

Po wielokrotnych przejazdach w parach, które oceniane były przez sędziów, wyłoniono ostatecznie trzech najlepszych kierowców.

Na najwyższym podium stanął Piotr Jankowski startujący Nissanem 200SX S13.

Drugie miejsce zdobył Mateusz Włodarczyk jeżdżący BMW E46, natomiast najniższy stopień „pudła” wywalczył także kierowca Nissana 200SX Paweł Trela.

Fot. Karol Biela

II runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

II runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości