Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

III runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 w Koszalinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

III runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 w Koszalinie Drifting jest jedną z najmłodszych dyscyplin sportów motorowych. Polaków emocjonuje od siedmiu lat. W weekend w MotoParku w Koszalinie będzie można podziwiać zmagania trzeciej rundy N-Gine.

Anegdota głosi, że pierwszy wyścig automobili odbył się, gdy tylko... powstał drugi samochód. Rywalizacja zawsze leżała w ludzkiej naturze, nie dziwi więc fakt, że sporty motorowe rozwijały się szybko. Oprócz wyścigów czy rajdów, istnieją inne, nie mniej ciekawe dyscypliny sportów motorowych. Jedną z nich jest drifting, sport, który powstał w latach 60. XX wieku w Japonii, a pod koniec lat 90. trafił na tory wyścigowe.

Wszystko o N-Gine Driftingowych Mistrzostwach Polski 2011

W Polsce pierwsze zawody rozegrano w 2004 roku, była to jedna z pierwszych tego typu imprez w Europie. Obecnie polscy zawodnicy należą do najlepszych na Starym Kontynencie, a najbardziej prestiżowa polska seria – Driftingowe Mistrzostwa Polski uznawana jest za najmocniejszą ligę driftingową w Europie.

Tym, co wyróżnia drifting wśród wielu dyscyplin sportów motorowych, jest fakt, że nie prowadzi się tutaj pomiaru czasu, o zwycięstwie nie decyduje też kolejność przekraczania linii mety. Tutaj, podobnie jak w łyżwiarstwie figurowym czy dyscyplinach ekstremalnych, o wyniku decyduje zespół sędziów. W pierwszej fazie zawodów zawodnicy przejeżdżają trasę pojedynczo, by potem 32 lub 16 najlepszych mogło zmierzyć się w pojedynkach w parach. Jest to najbardziej emocjonujący element driftingowej rywalizacji.

W koszalińskim MotoParku zawody najwyższej rangi organizowane przez Polską Federację Driftingu odbywają się od 2007 roku. Konfiguracja toru w MotoParku jest doskonała dla widzów, bowiem mogą oni dokładnie widzieć całą trasę z jednego miejsca.

Trzecia runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 odbędzie się już w najbliższy weekend w MotoParku. W sobotę przewidziano treningi i eliminacje. Zasadnicza część zawodów rozegrana zostanie w niedzielę.

DMP to nie tylko sportowe emocje na najwyższym światowym poziomie, ale i prawdziwe święto dla miłośników motoryzacji. W driftingowym miasteczku nie zabraknie stoisk sponsorów, na kibiców czekać będzie masa dodatkowych atrakcji, jak choćby przejazdy drift-taxi oraz sesje, podczas których będzie można zdobyć autografy zawodników oraz teamowe gadżety. Bilety w cenie 25 zł dostępne będą w dniu zawodów, a od środy w Koszalinie spotkać będzie można drifringowe hostessy i demo car Mistrzostw Polski, warto wziąć ulotkę, bo z nią bilet będzie kosztował tylko 20 złotych.

Joanna Krężelewska

III runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 w Koszalinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

III runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 w Koszalinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości