Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Imperium atakuje

Data publikacji: Autor: (rp)

Fot. Chevrolet: Następca Matiza – na razie jako pojazd studyjny o nazwie M3X. Do tej pory europejscy producenci starali się zawojować rynek amerykański. Teraz jest odwrotnie – największy koncern świata – General Motors chce podbić Europę.

Europejskie rynki mają być zawojowane tanimi samochodami marki Chevrolet. Na salonie samochodowym w Paryżu zaprezentowano trzy nowe modele i pojazdy koncepcyjne, wyznaczające drogę rozwoju marki w Europie.

 Fot. Chevrolet: Nastêpca Matiza – na razie jako pojazd studyjny o nazwie M3X.

W ciągu 3 miesięcy ma zniknąć marka Daewoo, a jej dilerzy mają powiesić sobie logo Chevrolet. W okresie przejściowym obowiązywać mają dwie marki.

 

“Rozszerzenie asortymentu produktów odzwierciedla naszą determinację i chęć wykorzystania wszystkich możliwości rozwoju, jakie oferuje Chevrolet”, powiedział Erhard L. Spranger, Dyrektor Generalny Chevrolet Europe. “Sportowy, trzydrzwiowy Aveo/Kalos oraz modele koncepcyjne S3X i M3X Fot. Chevrolet: Kalos/Aveo w wersji 3-drzwiowej jest ju¿ wprowadzany na europejskie rynki. to jasny komunikat, czego klienci mogą oczekiwać od Chevroleta w najbliższych latach”.

 

Polityka ta ma dotyczyć także naszego kraju i z pierwszych sygnałów wynika, że samochody marki Chevrolet cieszą się w Polsce rosnącym powodzeniem. A są to modele produkowane w koreańskich zakładach dawnego Daewoo.

 

Wygląda więc na to, że wielkie koncerny samochodowe zaczynają różnicować rynki i swoich nabywców. Jak cię nie stać na Opla – kup tańszego Chevroleta, a zysk i tak popłynie do General Motors. Podobnie robi Renault, który wprowadza tańszą markę – Dacia. Ciekawe, czy producenci japońscy też pójdą tym śladem, bo do tej pory tworzyły marki drogie (Lexus, Infiniti, Acura).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości