Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Import aut większy o 100 proc.!

Data publikacji: Autor: (mp)

 Padł rekord w ilości sprowadzanych do Polski aut „z drugiej ręki”. W czerwcu ich liczba mogła przekroczyć nawet 100 tys. sztuk.

Podane przez „Rzeczpospolitą” wyniki zgromadzone na podstawie informacji z pięciu izb celnych na terenie Polski (Szczecin, Katowice, Wrocław, Rzepin, Kraków) świadczą, że w ubiegłym miesiącu importowano do Polski o 100 proc. więcej samochodów używanych niż w maju.

 

Oznaczałoby to, że na rynek trafiło ponad 100 tys. pojazdów „z drugiej ręki”. W pierwszym miesiącu członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej sprowadzono bowiem 51 tys. używanych aut. Dane takie podało Ministerstwo Finansów. Większość z nich to pojazdy ponad ośmioletnie.

 

Przyczyną tak ogromnego zainteresowania samochodami używanymi są zmiany w przepisach po wejściu Polski do UE. Z dniem 1 lipca zniesiony został obowiązujący od września 2002 r. zakaz rejestracji samochodów, które nie spełniają norm emisji spalin Euro 2. W związku z tym do naszego kraju można sprowadzać wszystkie pojazdy, bez względu na to, czy są ekologiczne i bez ograniczeń wieku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości