Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Inauguracja sezonu pod okiem policji

Data publikacji: Autor: KWP w Gorzowie

Fot. KWP w Gorzowie Setki fanów motocykli wzięło udział w paradzie motocykli zorganizowanej z okazji oficjalnego rozpoczęcia sezonu. W imprezie nie zabrakło lubuskich policjantów, którzy korzystając z okazji, promowali bezpieczeństwo na drodze. Jedną z form naszego zaangażowania był test wiedzy i umiejętności przygotowany specjalnie dla miłośników jednośladów. Najlepsi w tych zmaganiach odebrali atrakcyjne nagrody.

Fot. KWP w GorzowieMotocykliści są coraz częstszym widokiem na polskich drogach. Każdego roku przybywa miłośników jednośladów. Radość jaką sprawia jazda na tego typu maszynach przyciąga wielu ludzi w różnym wieku. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jazda motocyklem wymaga dużych umiejętności i przede wszystkim zdrowego rozsądku.

Na ich bezpieczeństwo duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Jak ważne są to elementy pokazują statystyki dotyczące bezpieczeństwa motocyklistów za 2015 rok, w którym na lubuskich drogach w 46 wypadkach zginęło 9 osób, a 42 zostało rannych. Dlatego lubuscy policjanci dużą uwagę przywiązują właśnie do tych uczestników ruchu drogowego. Warto przypomnieć, że już od niemal miesiąca, na drogach regionu można zauważyć motocyklowe patrole lubuskiej drogówki, które szczególnie uważnie przyglądają się jeździe miłośników motocykli.

W sobotę zorganizowano największą w regionie paradę motocykli, która odbyła się w Gorzowie Wlkp. Wzięło w niej udział kilkaset osób zarówno motocyklistów, jaki osób, które postanowiły przyjrzeć się z bliska i podziwiać piękne maszyny. Z tej okazji policjanci włączyli się do promowania bezpieczeństwa związanego z motocyklistami. Kilka godzin przed startem parady odbył się test wiedzy teoretycznej i praktycznej dla miłośników jednośladów zorganizowany w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Po kilkugodzinnej, zaciętej rywalizacji, wyłoniono zwycięzców.

Wszystko odbywało się pod czujnym okiem sędziów, których skład stanowili m.in. policjanci. Oprócz rywalizacji mundurowi wraz z organizatorami przygotowali wiele atrakcji związanych z bezpieczeństwem na drogach. Były to m.in. symulator zderzeń, alkogogle, czy symulator tzw. dachowania. Wszystko koordynował szef lubuskiej drogówki mł. insp. Wiesław Widecki. Po tej części odbyła się parada motocykli, która wystartowała z bulwaru Zachodniego, a jej finał miał miejsce na Błoniach nad Wartą.

Mimo padającego deszczu wzięło w niej udział setki motocyklistów. Nad ich bezpieczeństwem w czasie przejazdu przez miasto czuwali policjanci. Po zakończeniu parady najlepsi uczestnicy porannych zmagań odebrali atrakcyjne nagrody pozyskane ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, czyli tzw. Funduszu Szwajcarskiego. Nagrody wręczył szef lubuskiej drogówki mł. insp. Wiesław Widecki, a pamiątkowy puchar Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp.Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości