Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39046 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Infiniti. Marka wycofuje się z Europy Zachodniej. Co ze sprzedażą aut?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Infiniti Firma Infiniti Motor Company ogłosiła plan restrukturyzacji, który zakłada skupienie działań na największych i najdynamiczniej rozwijających się rynkach – amerykańskim i chińskim. W związku z tym marka zapowiedziała zakończenie sprzedaży swoich samochodów w krajach Europy Zachodniej po 1 kwietnia 2020 roku, przy jednoczesnym pozostaniu na rynkach Europy Wschodniej.

- W imieniu wszystkich ambasadorów Infiniti serdecznie dziękuję wszystkim naszym klientom i partnerom za zaufanie, jakim nas obdarzyli – mówi Grzegorz Szczypior. prezes Grupy IP, wyłącznego przedstawiciela marki w Polsce. Proszę jednocześnie przyjąć zapewnienie, że jesteśmy i będziemy z Państwem bez jakichkolwiek zmian w zakresie obsługi posprzedażnej i służymy wszelkim wsparciem, jakiego mogliby Państwo potrzebować w okresie użytkowania samochodów. Również sieć sprzedaży w Polsce, będąca częścią systemu dystrybucji dla Europy Zachodniej, będzie funkcjonowała tak jak dotychczas, do 31 marca 2020 r. - zapewnia. W ofercie marki w Polsce pozostają modele Q30 i QX30, produkowane w Japonii Q50 i Q60, a także wprowadzony do sprzedaży w Polsce, poza siecią INFINITI Europe, SUV QX60. W lipcu br zakończy się produkcja modeli Q30 i QX30 w zakładzie Nissan w Sunderland (Wielka Brytania).

Zobacz także: Płyn hamulcowy. Alarmujące wyniki kontroli

Przed końcem roku ogłoszone zostaną szczegóły specjalnie opracowanego planu, który zapewni kontynuację obsługi posprzedażnej w zakresie usług serwisowych i gwarancyjnych. Z punktu widzenia klientów nic się nie zmieni – gwarancja będzie honorowana do końca jej trwania, a serwis pogwarancyjny, oparty o dostawy części zamiennych poprzez europejską sieć logistyczną aliansu Renault-Nissan i ogólnopolską sieć serwisów Infiniti, będzie funkcjonował tak jak dotychczas.

Co bardzo istotne, tuż za naszą wschodnią granicą samochody InfinitiI będą dalej sprzedawane w ramach systemu dystrybucji dla Europy Wschodniej.

Nie jest tajemnicą, iż jednym z powodów decyzji są bardzo rygorystyczne przepisy europejskie w zakresie emisji CO2. Jeśli chodzi o najbliższe miesiące – jedyna zmiana, jaką odczują klienci będzie polegała na szybkim – a nawet bardzo szybkim – wyczerpywaniu się oferty obecnych samochodów.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Alex (gość)

  I wartość auta leci w dół.

 • taka prawda (gość)

  Te samochody i tak zawsze miały i wartość i jakość NISSANA, więc nie ma co lecieć.

 • gość (gość)

  taka prawda gowno prawda

 • Jan (gość)

  Ktoś myślący to kupował ?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Infiniti zdjęcia

Infiniti dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Infiniti opinie

Oceń swoje auto

Infiniti Cena