Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Infiniti. Marka wycofuje się z Polski. Co z serwisem i częściami?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Infiniti 31 marca 2020 roku centra Infiniti w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą ostatnie samochody klientom. Nie jest tajemnicą, iż jednym z powodów decyzji o wycofanie się marki z Europy, są bardzo rygorystyczne przepisy europejskie w zakresie emisji CO2.

Grzegorz Szczypior, prezes Grupy Infiniti Polska zapewnia o utrzymaniu pełnej obsługi posprzedażnej wszystkich Infiniti. Dla użytkowników Infiniti nic się nie zmienia. Opieka serwisowa marki będzie prowadzona we wszystkich lokalizacjach, w których dotąd funkcjonowały Centra Infiniti.

Od 1 kwietnia obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną marki Grupa IP będzie realizować wespół z największym dealerem w Polsce – wielooddziałową Grupą PGD. Formalnie Infiniti Polska będzie dalej prowadziło serwisy w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, a Grupa PGD otrzyma autoryzacje na kontynuowanie działalności serwisowej Infiniti w Sosnowcu, Krakowie i Poznaniu. W tym miejscu warto przypomnieć, że to właśnie Grupa PGD zainicjowała w 2008 roku obecność Infiniti w Polsce, i z niej wyrosła Grupa Infiniti Polska.

Pozostały też ostatnie dni na zakup  samochodu klasy premium. Dostępne są już ostatnie egzemplarze tylko trzech modeli: Q30, Q50 i QX60.

Zobacz także: Klienci się skarżą. UOKiK kontroluje płatne parkingi

Infiniti miało swoją premierę w Polsce w listopadzie 2008 roku. Warszawski salon marki przez lata był salonem o największej sprzedaży Infiniti w Europie. Polskie przedstawicielstwo osiągało jedne z najwyższych na rynkach europejskich udziałów Infiniti w segmencie premium (nawet 1,24%), a w ciągu ponad jedenastu lat działalności sprzedało ponad 4 400 samochodów ze znakiem nieskończoności na masce.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości