Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Infiniti Q30 na sportowo

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot. Infiniti Czy pierwszy w historii firmy Infiniti kompaktowy model - Q30 może brać udział w zawodach sportowych? A dlaczego nie? Przekonaliśmy się o tym podczas polskie premiery tego samochodu na Torze Jastrząb, niedaleko Radomia.

Fot. InfinitiTo właśnie na terenie ośrodków szkolenia techniki jazdy dziennikarzy mogli w bardziej ekstremalnych warunkach poznać walory nowego kompaktowego modelu klasy premium. Za kierownicą Infiniti Q30 przedstawiciele mediów mieli okazję zaliczyć kilka ciekawych testów – od tych szybkościowych, umożliwiające poznanie prawdziwych możliwości tego auta przy większych prędkościach, po te bardziej precyzyjne, jak manewry na płycie poślizgowej czy parkowanie przy minimalnym udziale kierowcy. Na koniec organizatorzy zafundowali uczestnikom tak lubiana przez dziennikarzy motoryzacyjnych jazdę na czas. Podczas tej próby najszybszy okazał się Łukasz Byśkiniewicz (TVN Turbo), regularny uczestnik rajdowych mistrzostw Polaki, ale druga lokatę zajął reprezentant Motofaktów – Tomasz Szmandra, który odebrał okazały puchar z rąk dyrektora generalnego marki Infiniti w Polsce  - Grzegorza Szczypiona.

Oczywiście podczas spotkania na Autodromie Jastrząb zaprezentowano całą gamę modeli Q30, które w najbliższym czasie trafią do salonów sprzedaży. A tych zaczyna przybywać w naszym kraju. Sieć punktów sprzedaży zostaje rozbudowana z dwóch dotychczas działających w Warszawie i Sosnowcu, do sześciu autoryzowanych punktów, zlokalizowanych w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. A to oznacza, że na naszych drogach samochodów ze znaczkiem Infiniti będzie przybywać.

 

Fot. Infiniti

Fot. Infiniti

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości