Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37861 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Infiniti Q50 Eau Rouge - o krok od produkcji seryjnej

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Infiniti Q50 Eau Rouge, Fot: Infiniti Prototyp Infiniti Q50 Eau Rouge stał się oficjalnie studium inżynierskim o dużym prawdopodobieństwie realizacji.

Początkowo był to koncept designerski, zdradzający jak mógłby wyglądać bardzo sportowy wariant luksusowego sedana Infiniti Q50 Eau Rouge, Fot: Infinitisportowego Infiniti Q50. Koncept ten miał swoją światową premierę w styczniu podczas Salonu Samochodowego NAIAS w Detroit.

Teraz firma prezentuje kolejny etap rozwoju projektu, czyli jeżdżący prototyp. Miejscem jego premiery jest Międzynarodowy Salon Samochodowy w Pekinie.

Sportowe parametry auta zostały sprawdzone w ośrodku testowym Millbrook Proving Ground w Wielkiej Brytanii. Q50 Eau Rouge wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,7 litra i mocy 568 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż cztery sekundy i osiąga maksymalną prędkość 290 km/h. Kluczowym zadaniem dla konstruktorów Infiniti jest teraz opakowanie tej „fabryki mocy” we właściwy dla marki Infiniti poziom komfortu, elegancji i luksusu.

„W Pekinie pokazaliśmy dowód w postaci jeżdżącego prototypu, testowanego ‘na maksa’, a jego wstępna ocena napawa nas ogromnym optymizmem”, powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Limited. „Entuzjaści motoryzacji mogą oczekiwać wyścigowych osiągów, zaś na co dzień rozkoszować się luksusem jazdy”.

Po Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Pekinie prototyp Q50 Eau Rouge będzie poddawany dalszym testom i pracom rozwojowym, zarówno na torze testowym, jak i w tunelu aerodynamicznym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Infiniti Q50 zdjęcia

Infiniti Q50 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Infiniti Q50 Cena