Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37843 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Infiniti Q50 Eau Rouge pobije BMW M3... ceną

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Infiniti Q50 Eau Rouge
Fot: Infiniti Coraz więcej wiadomo na temat Infiniti Q50 Eau Rouge, które wciąż posiada status „jeżdżącego prototypu”, przy czym nieoficjalnie wiadomo, że odmiana seryjna już niedługo pojawi się na rynku.

Prezes Infiniti Johan de Nysschen ujawnił w rozmowie z dziennikarzami Motor Trend, iż model ten będzie kosztował około Infiniti Q50 Eau Rouge
Fot: Infiniti100 000 dolarów, więc będzie dużo droższy od konkurencyjnego BMW M3. Samochód ma jednak być nieco bardziej ekskluzywny ze względu na ograniczoną liczbę egzemplarzy, które będą sprzedawane tylko przez dwa lata.

Obecnie trwają prace nad usprawnieniem skrzyni biegów prototypu, która ma oferować rekordowo krótkie czasy zmiany przełożeń. Dodatkowo, inżynierowie Infiniti chcą zainstalować w aucie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Q50 Eau Rouge zostanie wyposażony w silnik V6 o pojemności 3,7 litra i mocy 568 KM, który zapewni sportowemu Infiniti przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż cztery sekundy i pozwoli pędzić z maksymalną prędkością 290 km/h.

Niewykluczone, że ta wysilona jednostka znajdzie się pod maską dwóch innych konstrukcji Infiniti - ekskluzywnego coupe i sportowej odmiany modelu Q60.

Infiniti Q50 Eau Rouge
Fot: Infiniti

Infiniti Q50 Eau Rouge
Fot: Infiniti

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Infiniti Q50 zdjęcia

Infiniti Q50 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl