Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39050 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Infiniti Q50 Hybrid najlepszym autem z napędem alternatywnym

Data publikacji: Autor: (ip)

Infiniti Q50 Hybrid Fleet Award / Fot. materiały prasowe Infiniti Q50 Hybrid został uznany przez jurorów plebiscytu Fleet Award za najlepszy samochód z napędem alternatywnym. Jurorzy docenili między innymi wyjątkowo udane pogodzenie w tym samochodzie dynamicznych osiągów z ekonomicznym spalaniem.

Infiniti Q50 Hybrid Fleet AwardMenadżerowie flot − praktycy rynku − potwierdzili, że znają się na swojej robocie i szybko potrafią właściwie ocenić produkt − mówi Grzegorz Szczypior, dyrektor generalny Infiniti Polska. Q50 Hybrid, także oczywiście w testowanej wersji z napędem na cztery koła, gwarantuje sportową charakterystykę jazdy w każdych warunkach drogowych, zatem zapewnia kierowcy szczególną przyjemność z jazdy. Osiągi nie są jednak uzyskiwane kosztem zużycia paliwa. Dlatego życzę wszystkim użytkownikom firmowych aut, żeby menadżerowie ich flot w swoich wyborach kierowali się tymi samymi czynnikami, co jurorzy plebiscytu Fleet Award − dodał Grzegorz Szczypior.

Przypomnijmy, że hybrydowy Q50 rozpędza się do setki w jedyne 5,1 sekundy. Jego jednostkę napędową tworzą 3,5-litrowy, 24-zaworowy, wykonany ze stopu aluminium silnik V6 z systemem DOHC oraz kompaktowy, laminowany pakiet baterii litowo-jonowych z innowacyjnym układem: jeden silnik elektryczny, dwa sprzęgła.  Moc znamionowa silnika V6 wynosi 302 KM, a moment obrotowy 350 Nm. Z kolei parametry silnika elektrycznego to odpowiednio 67 KM i 270 Nm. Moc netto systemu hybrydowego wynosząca 360 KM przenoszona jest na obie osie, co w tym segmencie jest rozwiązaniem wyjątkowym. Takie parametry muszą zapewniać dynamiczne przyspieszanie przy niskim zużyciu paliwa.

Co szczególnie ważne dla menadżerów flot, na cały układ napędowy (obejmujący więc także podwójne sprzęgło), Infiniti udziela pięcioletniej gwarancji.

W plebiscycie Fleet Awards Polska wzięło udział 4310 osób związanych z branżą motoryzacyjną. Dodatkowo prawie 220 fleet managerów poddało surowej weryfikacji wszystkie nominowane samochody podczas Wielkiego Testu Flotowego. Organizatorem plebiscytu od ponad dekady jest największy i najdłużej ukazujący się drukiem w Polsce miesięcznik branżowy – magazyn Flota.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Infiniti Q50 zdjęcia

Infiniti Q50 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Infiniti Q50 opinie

Oceń swoje auto

Infiniti Q50 Cena