Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Inowrocław. Na małej obwodnicy nie będzie sygnalizacji świetlnej

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Inowrocław. Na małej obwodnicy nie będzie sygnalizacji świetlnej - Już teraz ciężko wyjeżdża się z Metalowców w Dworcową. Po otwarciu tzw. małej obwodnicy tu będzie horror - przewiduje Czesław Orchowski z Inowrocławia.

O budowie tzw. małej obwodnicy, czyli łącznika ulicy Dworcowej z Toruńską mówiło się od dawna. Urzędnicy przekonywali, że trasa ta "przejmie znaczną część ruchu tranzytowego z kierunku Bydgoszczy i Żnina w stronę Torunia". Podkreślano, że łącznik ten choć w części rekompensować będzie brak prawdziwej obwodnicy Inowrocławia.

Kierowcy są zaskoczeni

Tymczasem kierowcy dziwią się, że przy projektowaniu tzw. małej obwodnicy nikt nie pomyślał o sygnalizacji świetlnej na jej dwóch końcach.

- Z jazdą od strony Torunia na Bydgoszcz nie będzie problemów. Będziemy skręcać w prawo. Gorzej, gdy ktoś będzie chciał jechać na Toruń. Czekają nas wówczas dwa ciężkie zjazdy w lewo. Najpierw z Dworcowej w Metalowców, a potem jeszcze cięższy - z Metalowców w Toruńską - opowiada Janusz Pazderski siedzący za kierownicą samochodu ciężarowego. Jest przekonany, że kierowcy tirów przy pomocy CB-radia będą się nawzajem zniechęcać do korzystania z tej trasy.

Świateł na razie nie będzie

Wkrótce nastąpi otwarcie tzw. małej obwodnicy.

- Jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie tej drogi - tłumaczy wiceprezydent Ireneusz Stachowiak. Dlaczego nie uwzględniono budowy sygnalizacji świetlnej?

- Projektant zasięgał opinii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie. Stwierdzono, że po pewnym czasie eksploatacji będzie podjęta decyzja o tym, czy sygnalizacje świetlne przy obu skrzyżowaniach powstaną. Generalna dyrekcja na pewno zleci natężenie ruchu i dopiero potem podejmie decyzję - mówi wiceprezydent. Sugeruje więc, że o przyszłości skrzyżowań zdecyduje GDDKiA.

- Zgodnie z przepisami to inicjator przebudowy drogi odpowiada za włączenia jej do drogi krajowej, a więc również i za ewentualną budowę sygnalizacji świetlnej - przekonuje tymczasem Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Tłumaczy, że gdyby miasto chciało zainstalować sygnalizatory przy obu skrzyżowaniach, mogłoby to zrobić. GDDKiA póki co takich zamiarów nie ma.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Nawrocki

Źródło: "Gazeta Pomorska"

Inowrocław. Na małej obwodnicy nie będzie sygnalizacji świetlnej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Inowrocław. Na małej obwodnicy nie będzie sygnalizacji świetlnej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości