Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Inspekcja Transportu Drogowego będzie włączona do policji

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Tomasz Hołod, archiwum Polska Press Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński poinformował o dalszych planach wobec Inspekcji Transportu Drogowego. Czego zatem możemy się spodziewać?

Fot. Tomasz Hołod, archiwum Polska PressZapowiedziano, że już na przełomie stycznia i lutego ma być gotowy projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o włączeniu Inspekcji Transportu Drogowego do pionu drogowego policji.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podkreślił, że ITD liczy w całym kraju nieco ponad 1,5 tys. osób, w tym 719 inspektorów, którzy pracują według kodeksu pracy, a nie zasad takich jak np. funkcjonariusze policji. Zaznaczył, że powoduje to problem np. z dyżurami w weekendy.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Przypomnijmy, że Inspekcja Transportu Drogowego została powołana na mocy ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym. Do jej podstawowych zadań należy m.in. kontrola i zapewnienie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • autor (gość)

  Według Mnie jest to niesprawiedliwe względem obecnie służących już funkcjonariuszy Policji i przyszłymi kandydatami na stanowisko Policjanta. ITD powinno być zlikwidowane a pracownicy ITD zwolnieni zgodnie z warunkami (odprawa, status wygaśnięcia stanowiska pracy).

 • x (gość)

  świat sie kończy.....

 • gość (gość)

  do "autor" spokojnie większa część inspektorów sama się zwolni i przejdzie do firm transportowych za dużo wyższe pensje a policja zostanie z ręką w nocniku ponieważ nie ma ani pojęcia ani wyposażenia do kontrolowania kierowców ciężarówek także będziecie jeździć po 20 godzin dziennie i będziecie zadowoleni że wyrabiając godzinowo dwa etaty dostaniecie kasy za półtora.pozdrawiam

 • zarządzający (gość)

  Bardzo mądry minister!!! Przenieść ITD do Policji, a w ministerstwie transportu stworzyć nową instytucje do kontroli firm transportowych i opłat drogowych!!!! Paranoja Przecież po to było ITD. Czy nie lepiej zostawić ludzi którzy znają się na robocie, żeby robili to do czego ich powołano w 2002 roku. Nikt w ITD nie chce fotoradarów. Policja nie umie kontrolować ciężarówek i autobusów, a poza tym nie mają czym tego robić!!! Niech sobie weźmie fotoradary. Finał będzie taki że obcokrajowcy wykończą polski transport!!!

 • unknown (gość)

  Itd miało kontrolować transport i tak było i było dobrze a dowalili im fotoradary "psom" (bo tak nazywam policję) dali uprawnienia do kontroli transportu i kompetencje się nakładają i sami niewiedzą co kontrolować. A przekręty przymykanie oka na niektóre sprawy było jest i będzie

 • M-18 Hellcat (gość)

  Tą swołocz rozwiązać a nie zatruwać policję.

 • tir (gość)

  rozgonić to dziadostwo

 • Jan (gość)

  Przyjęcie do służby w policji opiera sie o określone zasady naboru. Mam kolege który nie dostał sie do policji natomiast udało mu sie dostać do ITD. Ciekaw jestem jak Minister obejdzie prawo zwiazane z naborem do policji. Choc PIS wszystko może.

 • ja (gość)

  inspekcja została stworzona aby walczyć z szarą strefą, nieuczciwą konkurencją. Ma pilnować prawidłowości przewozów ATP, zwierząt, odpadów, ADR, czasu pracy, ważyc pojazdy, kontrolować urządzenia ciśnieniowe, sprawować nadzór nad organami wydajacymi uprawnienia, kontrolować przedsiebiorstwa. Bezpieczeństwo ruchu drogowego to 10 % ich obowiązków. Jak to pogodzić w Policji - nie wiem. Co do "Jan" to ja znam mnóstwo policjantów którym marzyła sie praca w ITD i jak do niej przyszli to okazało sie że nie starcza im wiedzy , doświadczenia, a o kulturze nie wspominając.

 • wiechu (gość)

  to ciekawe, że ITD nie pracuje po 16tej i w niedziele...pracowałem jako inspektor i w niedziele i w nocy...mobbing przełożonych czy co?

 • L (gość)

  @Wiechu zgodnie z prawem nie powinno, a co do przełożonych, skoro pracowałeś to powinieneś wiedzieć... ;)

 • IXS (gość)

  No to się Panowie z ITD przekonają jaki "miód" jest w Policji.... Większa połowa ucieknie przed przeniesieniem albo po m-cu roboty w tej instytucji.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości