Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Inspekcja Transportu Drogowego. Ministerstwo podjęło decyzję

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Inspekcja Transportu Drogowego nie będzie zlikwidowana. Poinformował o tym minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Fot. Archiwum Przypomnijmy, że pod koniec 2015 roku Jarosław Zieliński, sekretarz stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiadał likwidację Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy mieli zostać włączeni w struktury policji drogowej. Tak jednak nie będzie.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zaznaczył, że ITD nie zostanie zlikwidowana, ale podkreślił, że nie powinna odpowiadać za fotoradary. To zadanie policji.

Inspekcja Transportu Drogowego została powołana na mocy ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym. Do podstawowych zadań Inspekcji należy m.in. kontrola i zapewnienie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Danka zielonogórzanka (gość)

  Od mieszania łyżeczką w szklance herbaty wcale ona nie będzie słodsza. Pierwsze ITD została powołana do kontroli przestrzegania przez przewoźników Ustawy o transporcie drogowym i Ustawy o czasie pracy kierowców. A potem zaczęła pączkować. Dostała wszystkie fotoradary. Po prostu to agenda Ministra finansów - maszynka do robienia kasy kosztem przewoźników i kierowców. Niech dodadzą jeszcze do tego policję drogową i będzie już nie maszynka a kombajn do robienia kasy.

 • korkodyl (gość)

  a co na to minister rodziny? powinien jeszcze się wypowiedzieć minister tzw. kultury

 • zbych (gość)

  każda ze służb powinna mieć inne i wydzielone kompetencje i tym samym nie dublować swoich kompetencji

 • Karol Cham Burger (gość)

  Obsługą fotoradarów może się zająć jakaś firma prywatna, wybrana w NIEUSTAWIONYM przetargu a ITD wreszcie powinna mieć uprawnienia do całodobowej kontroli ciężarówek. To, co wyprawiają tiry (zwłaszcza zza wschodniej granicy) na polskich drogach nocą, woła o pomstę do nieba!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości