Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Inspekcja Transportu Drogowego. Zamiast z dziećmi, pojechał na holowniku

Data publikacji: Autor: GITD

Fot. GITD Niesprawny technicznie autobus miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną. Przed wyjazdem pojazd skontrolowali warmińsko-mazurscy inspektorzy transportu drogowego.

Inspektorzy z elbląskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie kontrolowali autobusy na stałym, wyznaczonym punkcie przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu.

Redakcja poleca: Do 500 zł mandatu za ignorowanie nowego znaku

Podczas prowadzonych tam działań do kontroli stawił się autokar należący do jednego z lokalnych przewoźników, który miał wyruszyć na wycieczkę szkolną. Już sam stan bieżnika jednej z opon mocno zaniepokoił inspektorów, ponieważ wystawały z niej druty!

Dalsza kontrola stanu technicznego wykazała kolejne rażące usterki, które jednoznacznie dyskwalifikowały pojazd z dalszej jazdy. Niesprawny był bowiem układ hamulcowy i wyciekał płyn chłodniczy. Autobus w tak złym stanie technicznym zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz nie spełniał wymogów ochrony środowiska.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i wydaniem zakazu dalszej jazdy. Niesprawny autokar został odholowany, a w jego miejsc przewoźnik podstawił tym razem już sprawny autobus, którym dzieci mogły bezpiecznie pojechać na wycieczkę.
Inspr

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości