Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Internetowe kursy na prawo jazdy w każdym ośrodku?

Data publikacji: Autor: (mk) źródło: Gazeta Prawna

Fot. Archiwum Polskapresse Już nie tylko w super szkołach nauki jazdy, a w każdej dostępnej dla kursanta placówce będzie można odbyć kurs teoretyczny na prawo jazdy przez internet.
Fot. Archiwum Polskapresse Choć przepisy odnośnie teoretycznego szkolenia przez internet jeszcze nie zaczęły obowiązywać, posłowie już pracują nad ich modyfikacją.

CZYTAJ TAKŻE

Będą zmiany w egzaminach na "prawko"

Psycholog pomocny przy egzaminie na prawo jazdy?


Podkomisja infrastruktury chce znowelizować przepis, który pozwala jedynie super ośrodkom nauki jazdy prowadzić kurs teoretyczny przez internet. Pracę zmierzają także w kierunku zmian umożliwiających każdej szkole nauki jazdy prowadzenie kursu internetowego i uzyskanie statusu super ośrodka.

Obecnie niewiele szkół spełnia stawiane wymogi, przez co nie może zdobyć uprawnień super ośrodka nauki jazdy. Aby mieć taki status trzeba posiadać przynajmniej jeden pojazd osobowy i motocykl nie przekraczające pięciu lat oraz ciężarówkę nie starszą niż 7 lat i autobus w wieku poniżej 12 lat.

Obowiązujące przepisy dotyczące kierujących pojazdami stwierdzają, że aby uzyskać od starosty specjalne poświadczenie o spełnieniu dodatkowych wymagań, należy posiadać uprawnienia do szkolenia w zakresie wszystkich kategorii praw jazdy (A, B, C i D).

Posłowie z podkomisji infrastruktury proponują także złagodzenie przepisów tak, aby szkoła nauki jazdy mogła uzyskać rangę super ośrodka w ramach tylko jednej kategorii, np. B, a nie wszystkich, jak to było do tej pory.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • stopa

    no bedzie tak. Edytowany przez moderatora 2011-08-31 08:19

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości