Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Intratny kontrakt

Data publikacji: Autor: (S. I)

 Ciężarówki Scanii dla Transport Service

Spadek sprzedaży samochodów ciężarowych jest jeszcze większy niż w przypadku aut osobowych, dlatego warto odnotować tak spektakularne wydarzenie jak zakup 20 samochodów ciężarowych Scania przez firmę Transport Service sp. z o.o. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się w oddziale Scania Polska SA.
- Odbierane dzisiaj samochody to pierwsza część kontraktu, jaki podpisaliśmy ze Scania Polska - mówi Andrzej Olechnicki, prezes firmy Transport Service sp. z o.o. - W ciągu kilku miesięcy otrzymamy kolejnych 20 pojazdów. W sumie nasza firma zakupiła 40 ciężarówek Scania, a wartość kontraktu opiewa na ok. 4 mln euro. Wybór dobrych samochodów transportowych o optymalnych parametrach był dla nas bardzo ważny. Zdecydowaliśmy się na Scanię, ponieważ oferuje ona bardzo nowoczesne i trwałe samochody z dobrym zapleczem socjalnym dla kierowców oraz, co jest dla nas bardzo ważne, z wystarczająco mocnymi i oszczędnymi silnikami. Ponadto Scania zaoferowała przeszkolenie naszych kierowców w obsłudze tych aut.

Samochody zakupione przez Transport Service wywodzą się z tzw. IV serii produkowanej od 1996 roku, ale już kilkakrotnie poddane zostały modernizacji. Kabiny, w jakie zostały wyposażone pojazdy, pozwalają w komfortowych warunkach pracować dwóm kierowcom, nawet na bardzo długich dystansach. Silniki posiadają moc 420 KM i odznaczają się bardzo umiarkowanym, jak na auta ciężarowe, apetytem na paliwo, zużywają go bowiem ok. 30 litrów przy pełnym załadunku pojazdu.

- Warto również dodać, iż ciężarówki, które nabył Transport Service spełniają surowe normy europejskie Euro 3 - powiedział Sławomir Hofman, dyrektor generalny gdańskiego oddziału Scania Polska SA. - Są to również pojazdy bezpieczne, przystosowane do podróży w różnych warunkach, zarówno po autostradzie, jak i w górach. Nad bezpieczeństwem kierowców i ładunku czuwa zintegrowany system hamulcowy uruchamiany za pomocą jednego przycisku.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości