Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Inwestycje drogowe w Kołobrzegu. Czekają nas rekordowe korki?

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Inwestycje drogowe w Kołobrzegu. Czekają nas rekordowe korki? Wyobraźmy sobie upał, słupek rtęci przekraczający 30 stopni i jak to bywa w sezonie, ogromny ruch aut w Kołobrzegu. Czy grożą nam rekordowe korki? Oto krótki raport z drogowych inwestycji w mieście.

Most i ul. Solna. Zacznijmy od najgorszego, czyli od mostu na Kanale Drzewnym przy ul. Solnej. O jego planowanym oddaniu jeszcze przed sezonem mogliśmy zapomnieć już wtedy, gdy gruchnęła wieść o konstrukcyjnych niespodziankach i większych niż przewidział architekt tzw. stopach mostu. Ostatecznie most ma być gotów... na zakończenie sezonu.

– 2 czerwca, czyli tuż przed otwarciem stadionu, otwieramy Solną – powiedział nam za to Adam Kubacki, kierownik budowy z konsorcjum MTM, wykonującego drugi etap obwodnicy. – Asfalt podciągniemy aż pod most, ale to wszystko co możemy zrobić dopóki most nie będzie gotowy.

Solna będzie drożna tylko od krzyżówki Bałtycka – Śliwińskiego do Jedności Narodowej. Do ruchu zostanie włączona ul. Śliwińskiego.

– Będzie na niej obowiązywał ruch jednokierunkowy, z ulicy Łopuskiego w stronę Solnej – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prazydenta Kołobrzegu. – Tym samym odciążymy skrzyżowanie Łopuskiego z Jedności Narodowej.

Dla wielu naszych Czytelników włączenie do ruchu ulicy Śliwińskiego, która ma docelowo funkcjonować jako deptak, to absurd: – Przecież samochody rozjeżdżą położoną kostkę, którym została pokryta! Zanim ją na dobre oddadzą, będzie się nadawała do remontu!

Rzecznik twierdzi, że miasto przewidziało ten problem: – Prezydent zalecił dodatkowe utwardzenie gruntu, właśnie po to, by nawierzchnia nie ucierpiała – przekonuje.

Czy to wystarczy? Przekonamy się w praktyce, bo Śliwińskiego ma być przejezdna równo z otwarciem Solnej.

Ul. Żurawia. Zostańmy przy II etapie obwodnicy. Jak słyszymy od Adama Kubackiego, z końcem czerwca ul. Żurawią będziemy przejeżdżać nowowybudowaną nitką drogi. Stara zostanie zamknięta. Teoretycznie zmieni się więc niewiele. Pocieszeniem niech będzie zdecydowana poprawa komfortu przejazdu.

– Już w sezonie rozpoczną się przygotowania do budowy dwóch rond: na skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej, Solnej i Żurawiej oraz Żurawiej z Jasną – Adam Kubacki zapewnia nas, że kierowcy tego nie odczują, a ruch przez cały sezon nie będzie dodatkowo zakłócany: – Rozumiemy przecież sytuację – mówi.

Pozostaje nam trzymać go za słowo. – Mimo dalszych, zaawansowanych prac przy obwodnicy na odcinku od Żurawiej przez Obozową, w stronę VI Dywizji Piechoty, w sezonie nie będziemy oczywiście zamykać Obozowej – dodaje Kubacki.

d Most między Młyńską a Trzebiatowską. Teraz trochę dobrych wieści: nic nie wskazuje na to, by opóźnił się termin oddania do użytku mostu na Kanale Drzewnym między ulicami Młyńską a Trzebiatowską i całej inwestycji, którą na zlecenie Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wykonuje szczeciński Energopol.

– Zgodnie z umową, mamy czas do 15 czerwca – przypomina kierownik budowy Mieczysław Grzebielucha. – Chcieliśmy most oddać wcześniej, ale szyki pokrzyżowały nam z jednej strony problemy technologiczne, z drugiej zima.

Już od czwartku powinna działać nowa organizacja ruchu przy obu rondach, czyli u zbiegu Trzebiatowskiej i Artyleryjskiej (tu powstaje nowe) oraz tam, gdzie tracących orientację kierowców ogarnia biała gorączka – przy rondzie między Młyńską, Trzebiatowską, Wolności i Radomską. Nowy most będzie gotów na przełomie maja i czerwca. Wtedy też zostanie oddana druga nitka Trzebiatowskiej i zaczniemy jeździć "po staremu”.

Ewentualny entuzjazm kierowców tonujemy, przypominając o rozpoczynającym się kompleksowym remoncie Artyleryjskiej na całej długości. Wykonawca ma czas do 15 listopada. Ulica przez cały czas ma być drożna, samochody będą się jednak poruszać jednym pasem drogi.

Iwona Marciniak

Inwestycje drogowe w Kołobrzegu. Czekają nas rekordowe korki?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Inwestycje drogowe w Kołobrzegu. Czekają nas rekordowe korki?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości