Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Inwestycje drogowe. Za rok będzie łatwiej dojechać nad morze

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Inwestycje drogowe. Za rok będzie łatwiej dojechać nad morze W naszym regionie trwa budowa trzech obwodnic na głównych drogach prowadzacych nad morze.

Nowe trasy powstają w miejscowościach, w których dotychczas często tworzyły się korki.

- Zakończenie robót na wszystkich trzech inwestycjach jest planowane po sezonie wakacyjnym. - przypomina Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Chcemy, aby kierowcy jak najszybciej mogli korzystać z nowych dróg.

Jeszcze podczas wakacji planujemy techniczne otwarcie jednej jezdni na obwodnicach Miękowa i Parłówka. Powinno to poprawić płynność ruchu na drodze krajowej nr 3 i pozwolić na sprawne wykonywanie prac na obecnym przebiegu „trójki”.

Obwodnica Troszyna, Parłówka i Ostromic o długości 6 kilometrów powstaje w miejscu skrzyżowania krajowej „trójki” z drogą wojewódzką nr 108 biegnącą w kierunku Golczewa i 107 w kierunku Kamienia Pomorskiego. Będzie gotowa pod koniec roku. Podobnie jak 4-kilometrowe obejście Miękowa, będące naturalnym przedłużeniem drogi ekspresowej S3.

Obwodnica Nowogardu będzie miała 9 km. Koniec prac zaplanowano w lutym 2012 roku, ale jest szansa na szybsze zakończenie inwestycji.

Inwestycje drogowe. Za rok będzie łatwiej dojechać nad morze
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Inwestycje drogowe. Za rok będzie łatwiej dojechać nad morze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości