Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Isuzu begin funkybox

Data publikacji: Autor: Piotr Myszor

 Japończycy bawią się projektowaniem różnego typu miniaut dla mieszkańców przeludnionych miast. Podczas niedawnego salonu samochodowego w Tokio takich aut nie brakowało.

Podczas gdy Europejczycy i (albo raczej: a zwłaszcza) Amerykanie budują prototypy działające na wyobraźnię wielkością, nietypowymi kształtami i potężnymi silnikami, Japończycy bawią się projektowaniem różnego typu miniautek, przeznaczonych dla mieszkańców przeludnionych i zatłoczonych miast. Podczas niedawnego salonu samochodowego w Tokio także takich aut nie brakowało.

Ten wielozadaniowy furgon ma zdaniem Isuzu zastąpić każdy pojazd. No, może z wyjątkiem sportowego coupe. W zasadzie begin funkybox to platforma, na której można ustawić cokolwiek się chce. Według konstruktorów może on być np. pracownią plastyka i salą wystawową na kołach. Na pewno byłby doskonałym samochodem dla wycieczkowiczów. I to nie tylko takich z dowcipów o Japończykach, którzy jadąc autokarem robią tylko zdjęcia przez szyby na lewo i prawo.

Choć z drugiej strony... Wielkie okno funkyboxa zdaje się jednak mówić, że to chyba nie całkowicie dowcip. Podłoga jest wyścielona łatwym do zmywania sztucznym tworzywem. Samochód jest 4 osobowy. Z tyłu nie ma tradycyjnej kanapy. Umieszczone w tylnej części fotele można bez większego trudu złożyć, by powiększyć pojemność przestrzeni bagażowej. Zagospodarowaniu samochodu pomaga wysokość wnętrza, licząca niemal 2 metry. Prawie każdy mógłby więc chodzić w tym samochodzie wyprostowany. Całkowita wysokość begin funkyboxa to ponad 2,5 m.

Długi i wysoki, ale wąski samochód ma wewnątrz płaską podłogę i kratę przy ścianie, do której można mocować niemal wszystko. Przedstawiona w Tokio wersja montbell, była dostosowana do przewozu kajakarzy wraz ze sprzętem. W przestrzeni bagażowej mieściły się 3 kajaki.

Begin funkyboxa miałby napędzać czterocylindrowy silnik wysokoprężny, współpracujący z czetrobiegową skrzynią biegów, przekazującą napęd na tylne koła.

FOT. ISUZU

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości