Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

ITD będzie jak policja - kupuje radiowozy z wideorejestratorami

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

ITD będzie jak policja - kupuje radiowozy z wideorejestratorami W tym roku Inspekcja Transportu Drogowego kupi nie tylko 300 nowych fotoradarów, ale też 22 radiowozy z wideorejestratorami.

Do inspekcji trafią 22 auta Ford Mondeo i Focus, które zostaną wyposażone w systemy wideorejstracji z przód i tyłu. Przetarg na ich zakup rozstrzygnięto pod koniec roku. Wygrała go rybnicka firma Ren-Car.

Przypominamy, że popularne krokodylki mają prawo zatrzymywać także kierowców osobówek.
– Te radiowozy będą służyć do wychwytywania kierowców, którzy po minięciu fotoradaru ostro przyspieszają – usłyszeliśmy od dobrze poinformowanej osoby w inspekcji.

Poza Fordami z wideorejestratorami Inspekcja Transportu Drogowego kupiła 41 innych aut – furgonów, vanów i kombi – służących do obsługi systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Samochody te wejdą do służby najpóźniej w kwietniu tego roku.

Trwa też przetarg na dostawę 300 fotoradarów dla Inspekcji Transportu Drogowego, która od lipca 2011 roku zarządza tymi urządzeniami przy drogach krajowych. W tej chwili krokodylki dysponują 70 fotoradarami przejętymi od policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inspektorzy przenoszą te urządzenia między 800 masztami, ustawionymi przy drogach krajowych i innych głównych trasach. Nowe fotoradary mają kosztować 50 milionów euro (85 procent będzie pokryte z fundszy europejskich) i staną przy drogach w maju i czerwcu 2012 roku. Jak zapewnia Alvin Gajadhur, rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, będą one podłączone do wspólnego systemu komputerowego w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Ułatwi to wystawianie mandatów, ale ITD i tak ma na to aż 180 dni.

Więcej szczegółów: Nowe fotoradary - ile trafi do Twojego regionu? Oto wstępna lista

(p.p.)

ITD będzie jak policja - kupuje radiowozy z wideorejestratorami
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

ITD będzie jak policja - kupuje radiowozy z wideorejestratorami

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości