Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

ITD chce przejąć niedziałające fotoradary. Samorządowcy protestują

Data publikacji: Autor: TVN24 / x-news

Fot. TVN24 / x-news Inspekcja Transportu Drogowego chciałaby przejść przejąć nieużywane od stycznia gminne i miejskie fotoradary. Stawia jednak konkretne warunki.

Fot. TVN24 / x-news- Urządzenia muszą być dostosowane do funkcjonowania w systemie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego - powiedział Łukasz Majchrzak z GITD.

Na to jednak nie chcą się zgodzić samorządowcy. Prezydent Krosna zadecydował, że swoich fotoradarów nie odda. Żeby GITD znów włączył dwa urządzenia w Krośnie miasto musiałoby wydać około 100 tysięcy złotych. - To mienie znacznej wartości i takie oczekiwanie mnie lekko rozbawiło - powiedział Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

- Poprzedni Sejm nie wskazał, kto miałby te urządzenia przejąć. Nie zagwarantował też środków w budżecie jakiejkolwiek instytucji, która miałaby przejąć te urządzenia - wskazuje Alvin Gajadhur , p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Na tym nie kończą się plany ITD. Niemal dwukrotnie ma wzrosnąć liczba odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce. Generalna Inspekcja Transportu Drogowego obok 16 funkcjonujących już zestawów chce zamontować jeszcze 13.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • stary driwer (gość)

    Jaki sens ma montowanie odcinkowych pomiarów w lasach. Czyjemu bezpieczeństwu ma to służyć? Panie Gajadhur inaczej żeś Pan gadał siedząc na mniejszym stołku.

  • Inspektor (gość)

    ITD zgodnie z programem PIS mialo byc wlaczone do policji i co?...99% zwyklych inspektorow na to czeka.tylko generalicja jest przeciw

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości