Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

ITD. Inspektorzy wznawiają akcję protestacyjną

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Karolina Misztal 8 października inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ogólnopolską akcją oddania krwi wznawiają protest, który został zawieszony ze względu na złożone obietnice poprawy warunków pracy.

W poniedziałek inspektorzy oraz wspierający ich pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) udadzą się do stacji krwiodawstwa celem podzielenia się z innymi tym co najcenniejsze. Inspektorzy, którzy nie będą oddawać krwi z różnych względów zaznaczają swoją aprobatę poprzez zgłoszenie do pracodawcy urlopu na żądanie.

Protest ma być długotrwały i uzależniony od działań rządu. Inspektorzy pod koniec sierpnia skierowali pismo do Kancelarii Premiera lecz do dzisiaj nie dostali odpowiedzi. Z uwagi na pogarszającą się sytuację zarówno inspektorów, jak również samej instytucji Zarząd Związku Zawodowego ITD odpowiadając na apel jego członków zdecydował się wznowić protest. Inspektorzy domagają się m.in. reformy ITD i wzrostu wynagrodzeń.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

 - W trakcie akcji protestacyjnej inspektorzy będą wykonywali czynności kontrolne zawsze w asyście. Ma to na celu pokazanie, że na co dzień wymaga się od nich dużej ilości kontroli kosztem ich bezpieczeństwa. Dodatkowo inspektorzy mają podczas kontroli położyć szczególny nacisk na stan techniczny pojazdów, który wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Inspektorzy zostali powołani celem ochrony polskiego rynku transportowego przed nieuczciwa konkurencją, szczególnie zza naszej wschodniej granicy, a tym samym podczas protestu, nakierowując swoje kontrole głównie na przewoźników polskich, chcą przypomnieć dlaczego to właśnie polscy przewoźnicy powinni pochwalać ich działania i przystąpić razem z nimi do dyskusji z przedstawicielami rządu o poprawę ich warunków pracy - czytamy w komunikacie

Do akcji protestacyjnej przyłączają się również inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zarówno Biuro Kontroli Opłaty Elektronicznej BKOE, jak i Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym CANARD.

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • spawacz (gość)

    dzisiaj mamy namnozonych ok 28 sluzb mundurowych niektore muszazostac rozwiazane gdyz nawet najbogatszych panstw nie stac na ich utrzymanie za dyktatury bylo ok 6 i byl porzadek jeszcze chwila a wszyscy obywatele beda mundurowymi

  • A4 (gość)

    Po wypadkach na A4 mam wrażenie, że nikt stanu ciężarówek nie kontroluje. Zróbcie strajk włoski, wykażcie że poprawiło się bezpieczeństwo dzięki wam... pogadamy.

  • Kozioł (gość)

    Jestem przekonany, że nikt nie ogarna ciężarówek w temacie prędkość. Jeżdżą sobie jak osobowe ,a nawet szybciej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości