Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

ITD. Jedna kontrola i czterdzieści naruszeń

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Czterdzieści poważnych naruszeń dotyczących przekroczenia norm czasu pracy kierowcy oraz związanych z niewłaściwą obsługą tachografu stwierdził patrol zachodniopomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli ciężarówki. Kierowcy i zarazem przedsiębiorcy grozi wysoka kara pieniężna.

Ciężarówkę zatrzymano do kontroli na ul. Szosa Stargardzka, stanowiącej  miejski odcinek krajowej „dziesiątki” w Szczecinie. Za kierownicą pojazdu siedział jednocześnie szef firmy transportowej.

W trakcie analizy danych z tachografu inspektorzy stwierdzili aż czterdzieści poważnych naruszeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnych norm czasu pracy kierowcy, a także związanych z niewłaściwą obsługą urządzenia rejestrującego.

Zobacz także: Ford Kuga. Jaka jest trzecia generacja?

Przekroczenie jazdy dziennej o ponad 9 godzin, skrócenie dziennego czasu odpoczynku o ponad 6 godzin oraz 10-krotne przekroczenie limitu pracy w godzinach nocnych to tylko niektóre z ujawnionych nieprawidłowości.

W sumie inspektorzy wyliczyli naruszenia na kwotę 40 tysięcy złotych. Z uwagi na obowiązujące ograniczenie ustawowe przewoźnik może spodziewać się kary pieniężnej w wysokości 12 tysięcy złotych. Wobec przedsiębiorcy toczy się teraz postępowanie administracyjne. Kierowca z miejsca kontroli ITD mógł odjechać dopiero po odebraniu prawidłowego odpoczynku dziennego.

Zobacz także: Testujmy Mazdę 6

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości