Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

ITD ma nowy sposób na kierowców łamiących przepisy. Wyjątkowo skuteczny

Data publikacji: Autor: TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Rejestratory przejazdu na czerwonym świetle działają dopiero od miesiąca, ale już wzbudzają sporo kontrowersji.

Fot. TVN Turbo/x-newsKamery działają na 20 polskich skrzyżowaniach. Niektórzy kierowcy narzekają na brak tablicy informującej o obecności rejestratora wykroczeń - obligatoryjnego w przypadku fotoradarów.

Kto prowadzi samochód zgodnie z przepisami, nie będzie miał jednak problemów. Urządzenia zostały ustawione z marginesem pozwalającym na stwierdzanie jedynie ewidentnych przypadków przejeżdżania skrzyżowań na czerwonym świetle.

Do tej pory zanotowały ponad 10 tysięcy przypadków popełnienia wykroczeń.  Za uchwycony przejazd na czerwonym świetle grozi od 300 do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • NARESZCIE ! (gość)

  No nareszcie system kontroli ruchu zaczyna byc PODOBNY do tego ktory jest w krajach zachodnich. Na zachodzie jezeli jest kamera na skrzyzowaniu to robi zdiecia za przekroczenie predkosci i czerwonego swiatla. Moze zacznie to zmuszac POLSKICH kierowcow ktorzy Prawo Drogowe maja za nic do przestrzegania Kodeksu. Bezpieczniej zacznie sie robic na drogach w Polsce.

 • wdr (gość)

  dobry kierowca - a przecież każdy kierowca to ....najlepszy kierowca, nie jeździ na czerwonym świetle, więc o do chodzi z tymi tabliczkami ja się pytam ? to tak jakby mama stała nad dzieckiem i w kółko powtarzała: bądź grzeczny bo będzie kara

 • w7w (gość)

  najpierw sekundniki- POtem kamery .Złodziejski system i takież prawo.Nie o bezpieczeństwo tu chodzi....

 • 4letniStefan (gość)

  10000x400zl=4miliony na czysto

 • all (gość)

  Wjazd na czerwonym świetle,przy żółtym trwającym 2sek w tym kraiku teoretycznym jest nieunikniony.Tu chodzi nie o bezpieczeństwo tylko o kasę.Tam gdzie włodarze dbają o bezpieczeństwo na sygnalizatorach zabudowane są sekundniki.

 • Alis321 (gość)

  Wszystko ok, pod warunkiem, że żółte światło będzie świeciło się przez czas umożliwiający opuszczenie skrzyżowania przez tych, którzy już do niego dojeżdżają i BEZPIECZNE wyhamowanie przez tych, którzy się do niego zbliżają, z uwzględnieniem dopuszczalnej prędkości na tym odcinku.

 • Gość (gość)

  "" Niektórzy kierowcy narzekają na brak tablicy informującej o obecności rejestratora wykroczeń"" No nie mogę. To może każdego niedorobionego furmana zawiadamiać osobiście listem poleconym ze zwrotnym poświadczeniem odbioru, że na tym czy na tamtym skrzyżowaniu nie wolno wjeżdżać pojazdem, dla którego już pali się światło czerwone. Do tej pory miałem kierowc≤ów za bardzie "kumatych". Ale tak to jest, kiedy prawo jazdy wydaje się byle komu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości