Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

ITD. Ten kierowca nie panował nad pojazdem

Data publikacji: Autor: (mm) / ITD

Fot. ITD W sobotę 30 lipca w miejscowości Cierpice, na drodze krajowej nr 10, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli drogowej przewożący osoby autobus komunikacji podmiejskiej. Co wzbudziło podejrzenia?

Zaniepokojenie inspektorów wzbudził fakt, iż kierowca autobusu miał wyraźne problemy z jego prowadzeniem. Szczegółowa kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała m.in. uszkodzenie wspomagania układu kierowniczego. Inspektorzy ITD ujawnili także usterki związane z wyciekami płynów eksploatacyjnych, niesprawnym oświetleniem pojazdu i skorodowanym podwoziem pojazdu.

Redakcja poleca:

Volkswagen Sharan. Jak sprawdza się w trasie?
Najmocniejsze auta hybrydowe
Ubezpieczenie OC. Branża motoryzacyjna chce zmian w przepisach

Kierowca oświadczył, iż informował dyspozytora o problemach z układem kierowniczym autobusu, jednak z uwagi na braki w taborze ten polecił mu wyjazd na trasę niesprawnym pojazdem. Ze względu na ujawniony w drodze kontroli nieprawidłowy stan techniczny pojazdu, na kierowcę nałożono mandat karny oraz zatrzymano dowód rejestracyjny.

Ponadto, z uwagi na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego autobus został wycofany z ruchu. Inspektorzy przeprowadzili również badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – kierujący był trzeźwy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości