Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

IV Międzynarodowy Zlot Motocyklowy "Moto Zauro Music". Zobacz zdjęcia

Data publikacji: Autor: Karol Biela

IV Międzynarodowy Zlot Motocyklowy "Moto Zauro Music". Zobacz zdjęcia Ponad półtora tysiąca motocykli z całej Europy przyjechało w miniony weekend na zlot do Bałtowa. Moto Zauro Music wyrasta na jedną z najważniejszych imprez organizowaną dla miłośników ryczących silników i ostrej muzyki.

Wśród wspaniałych, lśniących niklem maszyn nie zabrakło unikatów. Były polskie Junaki, legendarny Harley Davidson z 1942 czy trójkołowiec z… przyczepą kampingową.

Prawdziwe życie toczyło się jednak na polu namiotowym, które wyrosło na bałtowskich łąkach. W sobotę odbyła się tradycyjna parada motocykli z udziałem zabytkowych samochodów z przejazdem na Święty Krzyż, gdzie uczestnicy wzięli udział w mszy świętej odprawionej w intencji motocyklistów.

Po południu na Okręglicy rywalizowano w przeciąganiu liny, którą wygrał ostrowiecki Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych Singiel. Zorganizowano także zawody w rzucie oponą (wygrał "Misiek”, a w gronie kobiet "Ruda”), w wolnej jeździe ("Waldi”) i przeciąganiu liny na bloczku (Darek).

Dużym zainteresowaniem męskiej części publiczności cieszyły się wybory Miss Mokrego Podkoszulka, podczas którego tańczące na scenie dziewczyny w mokrych, przylegających do ciała podkoszulkach, dały z siebie (i pokazały) dosłownie wszystko! Miss Mokrego Podkoszulka zlotu została Ewelina.

Oficjalną część zabawy zakończyły koncerty gwiazdy wieczoru grupy KAT. Roman Kostrzewski z zespołem zaliczyli ponaddwugodzinny „poślizg”, który zaowocował tym, że koncertowy "gwóźdź programu” zlotu niektórzy motocykliści, zmęczeni całym dniem imprezowania, po prostu sobie odpuścili.

Kostrzewski z zespołem, długim koncertem wynagrodzili wszystkim „pogującym” przed sceną jak w transie miłośnikom trashmetalu swoje spóźnienie. Jako support przed gwiazdą zagrali SS Top i Steel Velvet.

Motocykliści dali os obie znać także wspólnym „światełkiem do nieba” – wypuścili lampiony, które na ciemnym firmamencie wyglądały zjawiskowo. Przed sceną odbył się także pokaz teatru ognia Happy Fire. Na polu namiotowym bawiono się do rana.

Mimo czasem ogłuszającego huku pracujących motocykli zlot przebiegł wyjątkowo spokojnie. - Kilka otarć, poparzeń i dolegliwości żołądka - wylicza zabezpieczający imprezę Dariusz Czupryński z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy.

Organizatorzy - Klub Motocyklowy Prospect Gremium MC z Ostrowca - podliczyli, że na sobotnich koncertach bawiło się około 4 tysięcy osób.

/TeZ, MW/
Zdj. Zbigniew Tyczyński

IV Międzynarodowy Zlot Motocyklowy "Moto Zauro Music". Zobacz zdjęcia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

IV Międzynarodowy Zlot Motocyklowy "Moto Zauro Music". Zobacz zdjęcia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości