Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39052 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Jaguar Land Rover. Zapadła ważna decyzja

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot.. Newspress Jaguar Land Rover rozpoczął w Polsce nową działalność importową w ramach spółki joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, Inchcape plc.

British Automotive Polska (BAP) - spółka zależna British Automotive Holding (BAH) - otrzymał od Jaguar Land Rover Limited wypowiedzenie umowy importerskiej ze skutkiem na 15 grudnia 2020 r.

Teraz Jaguar Land Rover (JLR) ogłosił utworzenie spółki joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape plc (Inchcape) oraz założenie Inchcape JLR Poland, nowego importera na rynku motoryzacyjnym.

Nowa struktura ma prowadzić do rozszerzenia zakresu działalności Jaguar Land Rover w Polsce oraz zaoferowania produktów JLR szerszej bazie klientów na szóstym co do wielkości rynku motoryzacyjnym Europy. Nowo powstała spółka joint venture obejmie swoją działalnością również Finlandię oraz kraje bałtyckie, na terenie których Inchcape już jest obecny jako importer Jaguar Land Rover.

Zobacz także. Tu staną nowe fotoradary. Lista lokalizacji

Inchcape JLR Poland będzie miała siedzibę w Warszawie, a na jej czele stanie Jacek Górski. Jacek Górski posiada doświadczenie w branży motoryzacyjnej, które zdobył dzięki współpracy z wieloma markami odpowiedzialnymi za sprzedaż, marketing, usługi serwisowe oraz obsługę klienta na poziomie regionalnym w Europie, a także współpracując z wiodącymi przedsiębiorstwami podczas pełnienia funkcji Dyrektora Zarządzającego w Rosji i Finlandii.

Jaguar Land Rover to największy brytyjski producent samochodów, która skupia dwie kultowe brytyjskie marki samochodowe. Land Rover to wiodący na świecie producent luksusowych pojazdów z napędem na cztery koła. Jaguar to jedna z czołowych globalnych marek produktów luksusowych, a także pierwsza marka oferująca w pełni elektryczny SUV klasy premium, Jaguar I-PACE.

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy model Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Jaguar zdjęcia

Jaguar dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jaguar opinie

Oceń swoje auto

Jaguar Cena