Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36999 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Jaguar S – Type

Data publikacji: Autor: pim

 Po trzech latach Jaguar zmodernizował model S – Type.

Wygląd zewnętrzny auta niewiele się zmienił. Nowe elementy i rozwiązania znajdziemy we wnętrzu samochodu, w konstrukcji i gamie silników.

 

Z zewnątrz zmienił się nieco kształt atrapy chłodnicy, na którą przeniesiono z maski znaczek firmowy oraz lusterka zewnętrzne. Pojawiły się także nowe wzory aluminiowych felg.

Wewnątrz zmieniła się konsola środkowa, której centralnym elementem jest ciekłokrystaliczny, dotykowy ekran otoczony pokrytym skórą rancikiem. Nowe fotele są wygodniejsze i zapewniają lepsze trzymanie boczne.

Za najważniejsze zmiany Jaguar uważa wprowadzenie nowych silników: 2,5 l V6 o mocy 201 KM, trzystukonnego V8 o pojemności 4,2 l i najmocniejszego w historii firmy, czterystukonnego silnika z turbodoładowaniem o pojemności 4,2 l. Będzie on dostępny w wersji S-type R. Trzylitrowy silnik V6, najpopularniejszy wśród nabywców tego modelu, został zmodernizowany.

 

Każdy samochód jest standardowo wyposażony w układ kontroli trakcji i korekcji toru jazdy (Dynamic Stability Control), a w opcjach jest także komputerowy system sterowania zawieszeniem CATS (wersja R ma go w standardzie). Modyfikacjom poddano także zawieszenie.

S-type to średnia półka w gamie jaguarów, z cenami w rejonie 200 tys. zł. W ciągu trzech lat produkcji Jaguar sprzedał 135 tys. sztuk tego modelu. Po wprowadzeniu go na rynek, a potem jeszcze tańszego x-type sprzedaż Jaguara znacznie wzrosła. W zeszłym roku firma ustanowiła swój rekord sprzedaży, przekraczając liczbę 100 tys. aut. Kolejne modele, w tym nowy, mały roadster w cenie ok. 120 tys. zł, mają ten wynik poprawić.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Jaguar S-Type dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jaguar S-Type opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Jaguar S-Type Cena