Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38795 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Jaguar X-type Estate

Data publikacji: Autor: pim

 Moda na funkcjonalność dopada wszystkich producentów aut. Wiosną przyszłego roku gama Jaguara wzbogaci się o samochód kombi.

 

 
 
 

Samochody tej marki postrzegane są jako komfortowe limuzyny, mające jednak w swojej dynamice i zachowaniu na drodze drapieżność odpowiadającą zwierzęciu, od którego wzięły nazwę. Teraz do tego obrazu ma dojść jeszcze praktyczność i wielozadaniowość, jakie daje bardziej przestronna, a zwłaszcza bardziej funkcjonalna przestrzeń bagażowa kombi.

 

Wersję kombi, zwaną estate, będzie miał model x-type. W jego segmencie więcej niż co czwarte auto to kombi. Według badań rynkowych kombi w tym segmencie to nie tyle samochód rodzinny, co pomocnik w aktywnym spędzaniu czasu. Właściciele tych samochodów są młodsi niż nabywcy l imuzyn i częściej od nich jeżdżą na nartach, rowerach czy windsurfingu. Na decyzję o kupnie kombi nie mają przy tym wpływu potrzeby związane z posiadaniem dzieci.

 

Tak, jak w przypadku limuzyny, także w kombi dostępny będzie napęd na 4 koła i ten sam zestaw silników benzynowych V6, a także nowy, wprowadzony w czerwcu dwulitrowy turbodiesel.

Do wszystkich zalet limuzyny x-type wersja estate dodaje własne detale, np. relingi dachowe i drzwi bagażnika z otwieraną niezależnie tylną szybą.


Samochód ma być zaprezentowany już za kilka dni, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, do sprzedaży ma jednak wejść dopiero wiosną przyszłego roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Jaguar X-Type dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jaguar X-Type Cena