Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37739 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Jaguar X-Type

Data publikacji: Autor: (sz)

 Nowy kompaktowy sportowy sedan...

X-type to nazwa nowego modelu Jaguara - kompaktowego, sportowego sedana, który znajdzie się w sprzedaży latem 2001. Znany dotychczas pod kryptonimem X400, 4-drzwiowy Jaguar będzie bezpośrednio konkurował z Mercedesem klasy C, BMW serii 3 oraz Audi A4.

Nowy model Jaguara standardowo jest wyposażony w napęd na wszystkie koła. Źródłem jego napędu jest silnik AJ-V6, dostępny w 2. pojemnościach skokowych: 3,0 l, wypróbowany w modelu s-type, oraz 2,5 l opracowany specjalnie dla x-type'a.

Auto charakteryzuje typowa dla Jaguara, elegancka i nowoczesna, sylwetka nadwozia. W kunsztownie wykończonym wnętrzu tradycyjne materiały łączą się z nowoczesną techniką.

Nowy samochód Jaguara to najmniejszy z produkowanych obecnie modeli tej firmy. Będzie to również najtańszy samochód w jej flocie. Jego cena będzie wynosić ok. 140 tys. zł, ma być ustawiona tak, by była konkurencyjna z samochodami niemieckich marek z podobnymi jednostkami napędowymi.

To auto skierowane jest do innego klienta niż obecnie sprzedawane Jaguary. Ma trafić w gusta młodych, dynamicznych i aktywnych zawodowo osób. - Mamy również nadzieję, iż x-type spotka się ze szczególnym uznaniem pań - powiedział Wojciech Korszyński, dyrektor Jaguar Poland.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Jaguar X-Type dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Jaguar X-Type Cena