Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37721 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Jaguar XF Sportbrake na drogach Wielkiej Brytanii

Data publikacji: Autor: (ip)

Jaguar XF Sportbrake Team Sky , Fot: Jaguar Dwa przedprodukcyjne egzemplarze premierowego modelu Jaguar XF Sportbrake pojawiły się po raz pierwszy oficjalnie na brytyjskich drogach. Premiera samochodów związana jest ze współpracą marki Jaguar i teamu kolarskiego Sky, który bierze udział w wyścigu Tour of Britain.

Unikalna wersja Jaguara XF Sportbrake po raz pierwszy oficjalnie pojawiła się na drogach Wielkiej Brytanii w tym tygodniu. Jaguar XF Sportbrake Team Sky , Fot: JaguarPrototypowe Jaguary wspierają team Sky, który odniósł zwycięstwo w tegorocznym Tour de France a obecnie uczestniczy w największym, profesjonalnym, brytyjskim wyścigu.

„Brytyjczycy uwielbiają obserwować zmagania sportowców i aktywnie im kibicują w trakcie lokalnych oraz międzynarodowych imprez. Tour of Britain to kolejne znaczące wydarzenie w Wielkiej Brytanii po Olimpiadzie i Paraolimpiadzie. Model Jaguar XF Sportbrake wspierając team kolarski Sky wykazał się wcześniej w ramach Tour de France i cieszymy się, że teraz mamy możliwość pokazać umiejętności nowego modelu w rodzimym kraju” – Adrian Hallmark, Global Brand Manager, Jaguar.

Tour of Britain, trwający w tym roku od 10 do 16 września, to ośmiodniowy, morderczy wyścig o łącznej długości blisko 1350 km. Jaguar XF Sportbrake to limuzyna XF w wersji kombi. Nowa wersja nadwozia popularnego modelu XF została zaprezentowana po raz pierwszy podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2012 roku, a jej sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Jaguar XF Sportbrake Team Sky , Fot: Jaguar

Jaguar XF Sportbrake Team Sky , Fot: Jaguar

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Jaguar XF dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Jaguar XF opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Jaguar XF Cena