Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Jajcarskie rady "Hołka"

Data publikacji: Autor: łm

fot. R.M.Perczak Rajdowiec Krzysztof Hołowczyc radzi jak oszczędzać drogocenne paliwo. Rada o tyle istotna, że ceny paliw sięgnęły wysokiego pułapu. Zacznijmy od... jajka.

 

fot. R.M.Perczak Zdaniem mistrza najczęstszym błędem popełnianym przez kierowców, jest nadmierne naciskanie pedału przyspieszenia. Samochód zużywa przez to więcej paliwa, a co za tym idzie trzeba je częściej uzupełniać. Hołowczyc pół żartem, pół serio radzi co zrobić, by poskromić zakusy do szybkiej, nieekonomicznej jazdy. W tym celu należy pod pedał gazu położyć jajko: „Wtedy każdy musiałby delikatnie przyspieszać, aby jajka nie rozgnieść” – twierdzi mistrz.

 

Może dzięki temu wszyscy nauczyliby się ekonomicznej jazdy, a częstotliwość wizyt na stacjach benzynowych spadłaby w dużym stopniu. Według „Hołka” bylibyśmy zaskoczeni, jak mało pali nasz samochód, gdyby serio jeździć z jajkiem po pedałem gazu.

 

Różnica w spalaniu między agresywną, a płynną jazdą może sięgać 30-40 proc. Widać to szczególnie w autach o większym litrażu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości