Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Jak chronić pojazd przed kradzieżą?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Aby uchronić się przed odebraniem kluczyków dobrze jest zainstalować system antynapadowy. Współczesne zabezpieczenia elektroniczne są tak skomplikowane, że złodzieje nie mogąc ich pokonać napadają na kierowcę i odbierają mu kluczyki.

Współczesne zabezpieczenia elektroniczne są tak skomplikowane, że złodzieje nie mogąc ich pokonać napadają na kierowcę i odbierają mu kluczyki.

 Aby uchroniæ siê przed odebraniem kluczyków dobrze jest zainstalowaæ system antynapadowy.

W takim przypadku może pomóc funkcja antynapadowa. Działanie tego systemu polega na automatycznym zamykaniu centralnego zamka po włączeniu stacyjki. Korzystnie jest, jeśli ta funkcja umożliwia otwieranie najpierw drzwi kierowcy, potem pozostałych, może to uchronić przed napadami podczas postoju pod sygnalizatorami świetlnymi. Jeśli złodziej już zdobył kluczyki, przed uprowadzeniem auta pomaga blokada przeciwporwaniowa. Występuje w centralkach dobrych alarmów, może być także montowana oddzielnie. Po kilkunastu sekundach od uprowadzenia w pojeździe zostaje przerwany przepływ prądu w ważnych obwodach i samochód jest trwale unieruchomiony. Aby wyłączyć blokadę, trzeba nacisnąć ukryty wyłącznik, którego położenie zna tylko właściciel.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości