Wszystko
o samochodach

Przepisy / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny

Jak działają aukcje samochodów poleasingowych? Wzięcie auta w leasing to dla małych i średnich przedsiębiorców najlepszy sposób finansowania zakupu nowego pojazdu. Okazuje się jednak, że mogą na tym skorzystać również osoby prywatne, które zdecydują się na odkupienie jednego z takich pojazdów.

Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z naszymi poradami, a na pewno trafisz na trakcyjne oferty samochodów poleasingowych. Wówczas będziesz mógł zakupić za niewielkie pieniądze auto w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Skoro więc można zaoszczędzić, a jednocześnie mieć pewność, że pojazd jest bezpieczny, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Firmy, które korzystają z leasingu i w ten sposób finansują zakup aut, mogą skorzystać z najbardziej preferencyjnych ofert. Odpowiednio dobrana oferta leasingu charakteryzuje się lepszymi warunkami niż zwykły kredyt samochodowy. Po zakończeniu leasingu firma może odkupić auto lub oddać je w rozliczeniu, a w jego miejsce wziąć nowe auto prosto z salonu. Tu właśnie pojawia się okazja dla kierowców, którzy szukają auta dla siebie, gdyż mogą wziąć udział w aukcjach aut poleasingowych i dzięki temu tanio kupić markowe pojazdy. Największą zaletą takich ofert jest jednak to, że pojazdy mają udokumentowane naprawy, więc nie musisz się martwić, że sprzedawca będzie próbował cię oszukać. Wszystkie aukcje poleasingowe oferują maksymalnie kilkuletnie pojazdy. Jednocześnie ich cena jest niższa niż w przypadku podobnych ofert publikowanych przez osoby prywatne.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Z aukcji mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. W przypadku tych ostatnich kolejną korzyścią jest możliwość dokonania transakcji na fakturę VAT, co przełoży się na dodatkowe oszczędności. Dowiedz się więcej na stronie firmy CAR Arena, czyli jednej z najlepszych stron oferujących tanie samochody pochodzące z leasingu. Trudno więc zrozumieć osoby, które kupują auta od niesprawdzonych sprzedawców i narażają się na liczne problemy oraz wysokie koszty późniejszych napraw, jeżeli w zasięgu ręki każdego zainteresowanego są auta poleasingowe. W dodatku korzystanie z aukcji nie wiąże się z żadnymi ukrytymi opłatami.  

Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?

Jeżeli zastanawiasz się nad takim zakupem, na pewno chciałbyś się dowiedzieć, jakie modele aut są dostępne. Wybór jest naprawdę duży, gdyż aukcje obejmują samochody dostawcze, osobowe, ciężarowe, maszyny i przyczepy. Zdecydowana większość kierowców wybiera jednak auta osobowe, szczególnie że można wśród nich znaleźć świetne modele w rewelacyjnym stanie technicznym. Sprawdzone oferty samochodów poleasingowych znajdziesz na stronie: https://cararena.pl/, gdzie oferowane są BMW, Audi, Renault, Opel, Peugeot oraz inne popularne auta. 

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Nawet jeżeli nie jesteś do końca przekonany, czy auta poleasingowe będą dla ciebie odpowiednie, sprawdź aktualnie dostępne marki na stronie wspomnianej firmy. Z pewnością znajdziesz tu dla siebie coś interesującego, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań będziesz mógł skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Dzięki temu unikniesz zakupu auta, które mogłoby nie spełnić twoich oczekiwań. Przy każdej aukcji dostępny jest również opis, który obejmuje najważniejsze informacje.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Pytam (gość)

    Proszę autora wpisu o podanie przykladu auta nie markowego

  • Mirek (gość)

    Auta po kontraktach leasingowych to są obecnie najbardziej wiarygodne samochody używane. Mogę polecić nawet sprawdzoną firmę oferującą takie pojazdy - Master1. Mają nawet usługę aut w abonamencie jak ktoś byłby zainteresowany.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości