Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Jak jechać i uniknąć korków. Trasy alternatywne na powrót z majówki

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Jak jechać i uniknąć korków. Trasy alternatywne na powrót z majówki Zmotoryzowanym, którzy wracają z majówki znad Bałtyku do domów przedstawimy trasy alternatywne do głównych dróg. – Warto z nich korzystać, by szybciej dojechać do celu – mówią policjanci.

W tym roku omijamy już Miękowo, mamy węzeł Parłówko, objeżdżamy Nowogard. Te obejścia powodują, że ruch jest płynniejszy niż dotąd. Nie mniej jednak w czasie powrotów znad morza musimy liczyć się z bardzo dużą liczbą samochodów. Nie rezygnujmy z tras alternatywnych.

– Korzystając z tych szlaków możecie państwo uniknąć uciążliwych postojów w korkach, zwłaszcza w czasie niedzielnych powrotów znad morza – podkreśla podinsp. Grzegorz Sudakow, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie.

– Dodatkową atrakcją proponowanych tras są walory turystyczne – przebiegają one bowiem przez malownicze rejony naszego województwa.

Ze Świnoujścia, Międzyzdrojów

Jadąc od strony Świnoujścia, za Wolinem skręcamy w drogę powiatową na Recław, Żarnowo, Stepnicę po czym jedziemy drogą wojewódzką na Kąty, następnie drogą wojewódzką do obwodnicy Goleniowa i Szczecina.

Trasa jest oznakowana jako turystyczna. Wracając ze Świnoujścia warto również rozważyć podróż przez Niemcy. Unikniemy wtedy m.in. kolejki do promu. Można jechać przez Anklam, Ueckermuende i Dobieszczyn, lub przez Anklam, Pasewalk, Lubieszyn. Trasa dłuższa o około 20-25 km, ale może okazać się szybsza.

Z Dziwnowa

Jadąc z Dziwnowa w kierunku Szczecina proponujemy trasę turystyczną przez Międzywodzie-Unin-Wolin i dalej w kierunku Stepnicy jak wyżej. Można też jechać drogą wojewódzką nr 107 do Kamienia, a stamtąd drogą 106 w kierunku Golczewa i dalej do Nowogardu.

Trasa, niestety nie jest w najlepszym stanie.

Dojeżdżamy do drogi krajowej nr 6, prowadzącej w kierunku Szczecina. Miejsce za Kamieniem Pomorskim, w którym należy skręcić na Golczewo jest oznakowane.

Z Pobierowa, Niechorza

Proponujemy rozważyć objazd drogą na Cerkwicę i dalej do Gryfic, a następnie jechać do Płot. Dalej możemy jechać już drogą krajową nr 6 do Szczecina, bądź z Nowogardu w kierunku Maszewa, Stargardu i dalej do Pyrzyc, by drogą krajową nr 3 podążać w kierunku Zielonej Góry i Poznania.

Uwaga! Przebudowywana betonka

– Największy problem stanowić może fragment drogi krajowej nr 6, od ul. Zwierzynickiej w kierunku węzła Rzęśnica (rozjazd na Chociwel i Świnoujście), czyli tak zwana betonka – uprzedza podinsp. Grzegorz Sudakow. – Ze względu na przebudowę drogi korzystamy tylko z jednej jezdni, i mamy po jednym pasie w każdym kierunku. Dobrze jest omijać ten fragment jadąc przez Dąbie. Przy wyjeździe za Kliniskami trzeba liczyć się jednak z utrudnieniami.

Jak jechać i uniknąć korków. Trasy alternatywne na powrót z majówki
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Jak jechać i uniknąć korków. Trasy alternatywne na powrót z majówki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości