Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Jak jechać nad morze. Trasy alternatywne

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Jak jechać nad morze. Trasy alternatywne Przypominamy trasy turystyczne, którymi spokojnie i bez tłoku można dojechać ze Szczecina nad morze. Policja namawia do korzystania właśnie z tych tras.

Kilka inwestycji na drogach wojewódzkich utrudnia dojazd do miejscowości nadmorskich. W budowie nadal są obwodnice Nowogardu, Miękowa oraz Troszyna, Parłówka i Ostromic.

– Dobrą wiadomością dla kierowców jadących nad morze drogą krajową nr 3 jest udostępniona jedna jezdnia obwodnicy Parłówka oraz Miękowa – informuje Grzegorz Dziedzina, zastępca dyrektora oddziału GDDKiA w Szczecinie.

Ale my radzimy zmotoryzowanym, którzy wybierają się nad morze, omijać te miejscowości. To były już wcześniej, jeszcze przed budową obwodnic tzw. wąskie gardła. Roboty drogowe jeszcze bardziej utrudniają teraz przejazd. Proponujemy więc trasę przez Modrzewie, Stepnicę, Miłowo i Recław do Wolina.

Jadąc drogą krajową nr 3 i 6, na węźle „Święta” (obwodnica Goleniowa) trzeba skręcić w drogę wojewódzką nr 113. W miejscowości Modrzewie mamy zjazd na drogę wojewódzką nr 112. W Stepnicy wjeżdżamy w drogę powiatową nr 41-110 prowadzącą do Recławia. Tu trasa łączy się z drogą krajową nr 3.

W Wolinie trzeba zjechać w trasę turystyczną, która przez Unin prowadzi nas do do nadmorskiego Międzywodzia. Stąd możemy kierować się w stronę Wisełki, Międzyzdrojów, Świnoujścia bądź w kierunku Dziwnowa, Dziwnówka a dalej drogą nr 102 do Pobierowa, Rewala, Pogorzelicy, Mrzeżyna. Odradzamy jazdę drogą krajową nr 6 w kierunku Płotów, Gryfic, Trzebiatowa, Rogowa, Mrzeżyna.

Ponieważ w Nowogardzie możemy utknąć w korku lepiej wybrać wariant przez Stepnicę, Wolin do Międzywodzia i dalej jechać trasą nadmorską.

I jeszcze jedna rada. Jeśli wybierzemy się nad morze bardzo wcześnie rano, zyskamy – ruch na drodze jest zawsze mniejszy.

Warto też wcześniej wyruszyć w drogę powrotną znad morza.

Mapa > > > Zachodniopomorskie trasy nad morze (średni plik)

Zachodniopomorskie trasy nad morze (duży plik)

Informacje i mapki

Przypominamy, że o utrudnieniach w ruchu na drogach krajowych można dowiedzieć się z serwisu www.gddkia.gov.pl oraz pod nr telefonu: 91 43 25 314.

Na drogach wojewódzkich w regionie szczecińskim prowadzonych jest dziewięć dużych inwestycji. Informacje o tym, gdzie mogą nastąpić utrudnienia na trasie – dostępne są na stronie Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie: www.zzdw.koszalin.pl.

Policja, nasz oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także urząd marszałkowski przygotowali bezpłatne mapy z trasami alternatywnymi do najczęściej odwiedzanych rejonów województwa. Na mapie zaznaczone są też radary, miejsca robót drogowych, kąpieliska i plaże strzeżone. Mapy można dostać na stacjach benzynowych, w punktach informacji turystycznej. Można też je pobrać ze strony internetowej www.szczecin.kwp.gov.pl

Czytaj też: Droga nad morze: Jak najlepiej dojechać nad Bałtyk [mapa]

Jak jechać nad morze. Trasy alternatywne
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Jak jechać nad morze. Trasy alternatywne

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości